Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Köteles vagyok kifizetni...

Köteles vagyok kifizetni mindig a felét a dolgoknak?

Figyelt kérdés

Apámnak és anyámnak egy napon van a névnapja/születésnapja.

A tesóm állandóan nagyon készül ezekre. Mindig valamit kitalal. Most éppen 2 tortát rendel, mert miért ne. Nem is értem nevnapra miért kell torta. Es el is várja, hogy én kifizessem a felét. És valami elit cukrászdából rendel és a két torta 20e ft. Most jutottam el odáig, hogy a megkerdezesem nélkül dönt el ilyeneket. Majd tényként közli. Most jelenleg új autót veszek, minden pénzem erre tettem félre. De már 10e ftba lenne a dolog és még ajándékot nem is vettem.


2019. ápr. 15. 17:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
12%
Mivel a te szüleid is, így illene beszállni a költségekbe, végül is te is fogsz abból a tortából enni. Elég szomorú ha ennyi pénzt nem tudsz a szüleidre áldozni.
2019. ápr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Mondd meg, hogy ez nem normális dolog számodra, inkább fizessetek külön, vagy beszéljétek meg, mert ez így sok!
2019. ápr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Mindig bele szálltam a költségekbe. De ami zavar, hogy meg sem kérdezi hogy nekem jelenleg ez bele fér. És igen jelenleg plusz 10e ft nekem most sokat számít.
2019. ápr. 15. 17:25
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Mondd meg, hogy most utoljára kifizeted, a jövőben pedog kérdezzen téged is meg, ne csak a pénzed költse.
2019. ápr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonymousreview60 ***** válasza:
13%

1. Az ajándék csak többe lesz összesen 10.000 Ft-nál. Plusz 10.000 Ft a torta. Az autó összege mellett ez pi***füst.

2. Az, hogy a megkérdezésed nélkül dönt, már más kérdés. Gyanítom a gyerekkorotokban is így volt ez. Ezt le kellene rendezni, egyetértek. De ne a születésnapon verd ki a dilit!

2019. ápr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%

első vagyok.. Hűűű de gyorsan lepontoztatok.

Ha nincs 10 ezred rá, akkor adj neki annyit amennyit rászánnál az ajándékra, és közöld, hogy te ennyivel szállsz be, és innentől kezdve külön lesz az ajándékozás, nem közösködsz.

2019. ápr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem KELL, de illendő esetleg. Persze ezt illene előre megbeszélni veled. Nem vagy köteles fizetni sem. Én annyit mondanék, hogy oké, persze beszállok, de legközelebb egyeztessünk. Meg elmondanám neki, hogy most nem tudom kifizetni, mert most ez így sokba lesz, de kövi hónapban (vagy amikor tudod) meg adod a pénzt. De ez így most nem fér be a keretbe, mert nincs az összeg mellett megtakarításod, de ha beszéltétek volna az ötletét, akkor ezt már tudná....

Tesók vagytok, megértheti a dolgot és gondolhatja, hogy nem fogsz meglépni a pénzzel sem. De ha úgy van egyáltalán nem is vagy köteles fizetni egy garast sem, viszont én így oldanám meg.

2019. ápr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
25%

Megbeszélhette volna veled, hogy mit tervez, és megkérdezhette volna, mit enged meg az anyagi kereted.


Másrészről viszont ha autóra gyűjtesz, akkor 10000-15000 ft igazán nem nagy dolog a szüleidért, adtak már a te nevelésedre és eltartásodra ők többet is...

2019. ápr. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Ne fizesd ki. Te is készültél, vettél ajándékot, és gondolom, nem kéred a tesódtól az ajándék árának a felét. Akkor ő se kérje tőled, hogy fizess bele abba, amit a tudtod nélkül ő vett.
2019. ápr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%
Biztos nem szállnék bele, fizesse csak, van pénze.
2019. ápr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!