Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Áskálódó, rosszindulatú,...

Áskálódó, rosszindulatú, irígy és energiavámpír testvérrel szerintetek, hogy érdemes viselkedni? Van aki hasonló cipőben jár?

Figyelt kérdés
Van egy 12 évvel idősebb nővérem.Gyerekkoromtól fogva mindíg piszkált, lealázott, pletykált a hátam mögött, irígykedett.Szerinte én nagyon csúnya vagyok, semmirevaló, kényes és egyéb szép jelzőkkel illetett mindíg.Most ő 43éves.Rossz a házassága, a gyerekei nem hallgatnak rá.Én nem bántottam őt soha, nem csúfoltam pedig el is van hízva.Nem járattam le senki előtt, ellenben ő igen.Az anyagi körülményeik se a legfényesebbek.Nekem nincs gyerekem még ez is baja.Nekem könnyű szerinte.Ha vélemény mondok egy témáról,fogjam be mert én azt nem tudhatom, csak ő....A többi rokon és régi munkatársai szerint is nehéz természetű ember, tehát nem csak én vettem ezt észre.Nagyon nehéz így.Mindíg talál rá okot, hogy megsértődjön.Ő mindenkinek megmondhatja a véleményét, de ha neki megmondják halálosan lesértődik.Elvárja, hogy mindíg én hívjam fel ha nem hívom megy Anyuhoz panaszkodni mint egy óvodás és fél éveg se szól hozzám.Nagyon elegem van már belőle.Most is épp ilyen korszakát éli.Engem már lassan nem is érdekel, azt csinál amit akar.
2019. ápr. 17. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint, akinek beárulhat, ha nem keresed, mondd meg amit most itt leírtál, és egyszerűen ne keresd, ne válaszolj neki. Így a többiek jó esetben tudják, hogy nem gonoszságból nem keresed, nekik ha szükségét érzed, magyarázatot adtál és így lényegtelen lesz, mit áskálódik. Az ilyen emberek kezét el kell engedni, ahogy mondtad, energiavámpír.

31 évesen biztosan nem hagynám, hogy valaki így elkussoltasson és így beszéljen rólam a hátam mögött, ill. velem.

2019. ápr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

A fentieket írd le neki ímélben, azzal a kiegészítéssel, hogy segítesz neki ha kérinés tudsz, de abban a pillanatban lelépsz, amint rákezdi a műsort.

"Engem már lassan nem is érdekel, azt csinál amit akar." A fenti levél után pontosan ez a teendő, amíg ő udvariasan nem kér segítséget.

2019. ápr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
hát ha ilyen nyámnyila vagy, aki engedi, hogy alázzák...meghunyászkodik..nem mer kiállni magáért..nem meri határozottan közölni a véleményét..vagy csak simán elküldeni melegebb tájra azt, aki őt folyamatosan piszkálja...akkor EZ VAN. Ha ennyire életképtelen vagy felnőtt létedre, akkor viseld tovább...
2019. ápr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem, egyáltalán minek állsz vele szóba, vagy minek érdekel a véleménye, miért tepersz utána. Nem kell vele foglalkozni. Foglalkozz azokkal, akik szeretnek, róla meg tudomást se vegyél.
2019. ápr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Amikor a hozzászólásokat olvasod, akkor a böngésződ fájl menűjében nyomj klikkelj rá a "hivatkozás küldése emailben" opcióra. És küld el neki a kérdést és a válaszokat emailben. Minden benne van...
2019. ápr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szomorú ilyeneket olvasnom, hogy testvérek ennyire utálják egymást. Hogy viselkedhet így egy testvér a másikkal? Nekem 2 nõvérem van, 3 illetve 10 évvel idõsebbek, de mindig összetartottunk.

Maximum gyerekként voltak kisebb bunyók, de 1 óra múlva már el is felejtettük.

Felfoghatatlan, milyen sötét lelkû, érzéketlen ember lehet, aki a saját testvérét mindig bántja, megalázza... Mintha a legrosszabb ellensége lennd...

2019. ápr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát hagyd békén! Nulla kapcsolat legyen köztetek! Még ünnepeken se! Ha ő egy nap megy a szülői házba, te másik nap menj. Óriási megkönnyebbülést fogsz érezni, ahogy megszabadultál tőle.
2019. ápr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ismerem ezt a szitut csak nekem nemcsak a nõvérem van,hanem a hugom is,akik együtt nagyon rám tudnak szállni.Kiégettt emberek ennyivel adok mindig magyarázatot.
2019. ápr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igaza van az előttem szólóknak.

Ide nem elég a "mégis csak a nővérem" című magyarázat. A mérgező embereket le KELL építeni.

2019. ápr. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy miket mond a hátad mögött, nem tudod megakadályozni.

Nekem is van két ilyen szörnyeteg rokonom, akik másra sem képesek, csak irigykedni, hazug pletykákat terjeszteni, kibeszélni; csak azért felkeresni, hogy újabb anyagot gyűjtsenek, amit aztán csámcsoghatnak.

Megszakítottuk velük a kapcsolatot, hírcsatornák bezárva, most főhetnek a levükben. Levegő.

2019. máj. 5. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!