Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak ha az ikertestvé...

Mit csináljak ha az ikertestvérem teljesen megváltozott?

Figyelt kérdés

A szüleink elváltak mikor még 2 évesek voltunk de már régóta nem működött a házasságuk. 8 éves korunkig együtt éltünk anyánknál, aztán ő az apánkhoz költözött aki nagyon rossz hatással volt rá. Én csak 2. hétvégenként jártam hozzá mert kötelező volt a kapcsolattartás de nagyon nem szerettem. Többször megvert minket (egyik alkalommal majdnem megfojtott csak a testvérem pont akkor jött be) Ezért fel is akartam jelenteni de a tesóm mindent tagadott. De főleg lelkileg bántalmazott. Állandóan azt mondta, hogy cukorbetegek vagyunk és lefogják vágni a lábunkat, karunkat, megvakulunk, hogy anyukánk egy hülye pi**a, semmire nem vagyunk jók, szégyel minket, stb. Én 10 éves korom óta nem tartom vele a kapcsolatot. Amég ott élt 2-3 naponta felhívtuk egymást, csak néhány kis vitánk volt max. A tesóm 6 évig élt ott aztán az apja szó szerint kidobta a cuccaival egy kukászsákban. Tehát kénytelen volt visszaköltözni hozzánk. Mi ketten az anyukámmal nagyon jól el voltunk, de mióta ide költözött hozzánk (1 éve) azóta az életünk maga a pokol. Egész nap ordít, hisztizik, hogy el akar utazni. Sorra foglalja le a repülőjegyeket titokban. Eddig 7! kellett lemondanunk. 3 hollandiába a többi pedig Indiába szólt. A rezsink 3-4 szeresére nőtt, minden pénzünk rá megy. Iszonyatosan erőszakos anyámmal is és velem is. Hiába próbálok beszélni anyával, ő nagyon naiv, +a tesóm mindig manipulálja. Anya nem akar lemondani róla. De én így nem bírok élni! Napi szinten szerezzük a sérüléseket miatta. Nagyon hasonlít az apjára. Azt mondogatja, hogy milyen szar itt a lakás, ronda vagyok, nem lesz belőlem senki, anyám egy ... Tiszta apja. Minden csak róla szól. Órákra bezárkózik anyámmal egy szobába és ordibál vele, követelőzik. Azt hiszi, hogy én hallgatózom, hogy valaki lehallgatja őt és a hívásait. Aztán amikor anyám kijön, mindig sírva elmegy, hogy ő most megöli magát, anyám ráadásul ezt beveszi és hívogatja, keresi, utána megy. Persze 1 óra sincs és visszajön és “kibékülnek” Aztán másnap ugyanez.

Én már nem bírom, de még nem tudok elköltözni, és anyámat sem akarom otthagyni vele. Az utóbbi időben sokat gondolkoztam azon, hogy milyen “testvér” ő. De mivel ugye ikrek vagyunk nagyon szoros kötelék volt köztünk és nem akarom elveszíteni, de én már nem érzem a testvéremnek 😭 Nem hajlandó pszichológushoz menni. Nem akar javítani a kapcsolatunkon. Mit tehetnék? Sajnálom ha egy kicsit zavarosan írtam le, de már nagyon belefáradtam. Még azis megfordult a fejembe, hogy pszichiátriára kéne vinni? Szerintetek? Mit csináljak?



2019. ápr. 18. 04:41
1 2 3
 1/28 anonymousreview60 ***** válasza:
97%

A tesód viselkedésének oka:

1. Anyukátok az apjához engedte a gyereket, az ott átnevelődött őellene.

2. Az apja kidobta, emiatt mérges. Jobb híján rátok.

3. Az utálatának tárgyával (anyukátok) kell laknia, ez azért zavaró állapot.

A tesód érzelmileg zsarolja édesanyádat. Erre még a hétvégék alatt jöhetett rá gyerekkoràban, csak azóta tovàbbfejlesztette. Édesanyátok tényleg hülye, mert enged ennek. Ezt csak úgy lehet megállítani, ha nem engedtek neki.

Mennyi idősek vagytok? Fontos, de kimaradt.

2019. ápr. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%

Apátok teljesen anyátok ellen hangolta, sajnos ez üt most vissza. Hogy miért költözött anno oda, az is kérdés...

(Nekem egy féltestvérem van, hasonló helyzet, csapódott ő is ide-oda, anyámat tönkretette, most meg majdnem hajléktalan.)

Drasztikus, de mégis valahogy el kéne cipelni pszichológushoz, pszichiáterhez, mert ez csak rosszabb lesz.

2019. ápr. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül sajnos nem tudsz semmit tenni. Amíg be nem látja magától, hogy amit tesz, az érzelmi zsarolás, egy súlyosan beteg lélek segélykiáltása, és nem hajlandó ÖNKÉNT változni, addig az a legtöbb, amit tehetsz, hogy távol tartod magad tőle.

Sajnos anyukád viselkedése, ahogy mindig enged neki, kifizeti a tartozásait és következmények nélkül hagyja a viselkedését, mind mind megerősíti abban, hogy amit csinál, az jó, mert így figyelmet tud kicsikarni magának.

Talán még érdemes lenne anyukádnak és neked közösen pszichológustól vagy családterapeutától segítséget kérni, hogy mi lenne az a viselkedés, amivel ráébreszthetitek arra, hogy nem helyes, amit csinál. Utána lehetne tovább lépni.

2019. ápr. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. El kell vágni a pénzcsapot.

2. Nem szabad engedni a zsarolásnak.

3. Ha belátta a baját, pszichoológushoz kell küldeni.

4. A tetlegeség ellen aikidó, zsidó kung-fu (krav maga) javasolt.

2019. ápr. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szimplán hibás viselkedés, ez egy lelkileg megnyomorított ember kínlódása, aki már csak ártani tud. Pszichiátert neki, ha nem segít-akkor a saját érdeketekben ki kell tenni az otthonotokból.
2019. ápr. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
56%
Egyszer kell neki azt mondani, hogy menjen nyugodtan és belátja mekkora féreg. Jóa utat neki Hollandiába.
2019. ápr. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Fiú vagy lány a nemetek ill. egy- vagy kétpetéjűek vagytok-e és hány évesek vagytok ?
2019. ápr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Én fiú vagyok, ő lány. 16 évesek vagyunk.
2019. ápr. 18. 09:41
 9/28 A kérdező kommentje:
Ja és próbálkoztunk már a gyermekvédelemnél, de ők egyáltalán nem értik a helyzetet, és azt mondják hogy ÉN is ugyanezt csinálom. Egy kalap alá vesznek minket mert ikrek vagyunk.🤯 Hiába magyarázom nekik, hogy a tesómmal van a baj. Családból való kiemeléssel fenyegetőznek de a problémán nem segítenek.
2019. ápr. 18. 09:46
 10/28 anonim ***** válasza:
96%
Ne csinálj semmit. Mivel különneműek vagytok, azaz következésképpen kétpetéjűek, ezért más tulajdonságokat örököltetek a szüleitektől. Mivel a lánytestvéred volt apátoknál, ezért ők, mint különneműek, egészen máshogy viszonyultak egymáshoz, mintha egyneműek lennének. Ráadásul a lányok gyorsabban serdülnek, mint a fiúk és időnként hajlamosak a szélsőséges viselkedésre. Most, hogy hozzátok költözött, végre látja, hogy egy felnőtt nő (anyátok) hogyan viselkedik, nem csinálhatja azt, amit az apjával megtett, a kapálódzásai erre utalnak. Majd lenyugszik. Apátokkal nyilván azt tett, amit akart, az ujja köré csavarhatta, most meg egészen más környezetbe került.
2019. ápr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!