Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Húgom nagyon megváltozott,...

Húgom nagyon megváltozott, mióta egy új társasággal lóg, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

19 éves, még itthon lakik, tanul. A gimi után megszakadtak a baráti kapcsolatai, sokáig egyedül volt. Pár hónapja lett egy haveri társasága, akikkel különösen sokat lóg, amikor szabadideje van, akkor velük van. A különös az, hogy nagyon "dugdossa" őket előlünk. Nem tudom ilyenkor hova mennek, mit csinálnak, azt mondta vagy beülnek valahova vagy valakihez fölmennek, de konkrétabbat nem mondott. Azt mondta, nem drogoznak. Érdeklődtem irántuk, de nem mesél róluk, csak egy srácról, akit különösen kedvel, neki nagyon rossz gyerekkora volt, bántalmazták, stb. Ami engem aggaszt, hogy megváltozott, mióta velük van. Nem beszélget velünk, bezárkózik a szobájába, agresszívan reagál, ha kérdezősködünk, vagdossa magát. Egyszer például mentünk át az úttesten és úgy kellett visszahúznom, mert nem figyelt, hogy jön egy kamion, szóltam neki, hogy vigyázz, nem látod, hogy elüt?! azt mondta, bárcsak úgy lenne... Anyu mondta neki, menjen el pszichológushoz, de hallani se akart róla. Nem tudom mit tehetnék, de félek, hogy ez a társaság csak árt neki, mit tudnék csinálni?


F/22


2019. ápr. 18. 20:55
 1/8 anonim válasza:
100%
A kérdéseiddel ne "támadd" le, meg szerintem ne is vond fellelősségre, mert azzal csak tovább mélyülhet a közöttetek kialakult szakadék. Én hasonlóan viselkednék, mint ő, így talán jobban a bizalmába lehetne férkőzni. Csak óvatosan puhatolózni, azt majd csak kibukik belőle ez-az. Eljátszanám a jófej bátyót, közben meg terelgetném a helyes irányba, úgy hogy észre sem vegye. Persze tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű, de egy próbát mindenképp megér.
2019. ápr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel. Próbálj meg több közös programot csinálni vele és a bizalmába férkőzni.
2019. ápr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Ha vagdossa magát, akkor ott már nagy baj van!(van, aki csak "divatból" csinálja, de az se sokkal jobb) de ha a halálról is így beszél akkor főleg. Mindenképpen deríts ki, hogy mennyire gondolja komolyan. Elég sok ilyen csoport van, akik eltervezik, hogy együtt ölik meg magukat/vagy tanácsokat adnak, hogy hogyan csinálják, meg ilyesmi. Lehet, hogy nem tudod elképzelni ezt a hugodról, de most hogy elzárkózik, még nagyobb az esély rá, hogy valami nagyon rossz gondolat van a fejében. Ha megtörténik a baj, akkor már késő lesz. (bocsi, nem akarlak megijeszteni, csak a sulimba járt egy fiú, aki tegnap lett öngyilkos, és még a közvetlen közelében lévő emberek sem sejtették semmit).
2019. ápr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kideríteném, kik azok. Kémkedés és nem szép dolog, igen, de pont nem érdekelne, ha a hugomról volna szó. A többit utána eldönteném.
2019. ápr. 19. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Már az is veszélyes,ha egy fiatalt ki akarnak szakítani a családból,illetve a család ellen fordítanak!

Nagyon elgondolkodtató kik vannak a háttérben és mit akarnak?

A húgodat meg kéne figyelni:ha drogot adnak neki annak vannak látható jelei.Egyébként olyan területen laktok ahol a kábítószer osztogatása,terjesztése sűrűn előfordul?

Fiatal lány,nehogy később prostituáltat csináljanak belőle.

Van mikor a kábítószer helyett gyógyszereket kotyvasztanak össze az eredmény:megváltozott viselkedés,maga alá vizel mert nem érzi az ingert,komoly szövődmények az idegrendszerben!

Pontosan ismerni kellene a hùgod hirtelen felbukkanó baráti körét.Esetleg magánnyomozó?

Remélem,nem válik rosszá az eset,de gondolom,nem csak én hiszem,hogy több mint furcsa a kérdésed.

2019. ápr. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Esély van arra, hogy olyan dolgokat tettek már vele, amit szégyellni való. Sőt, akit kedvel, az valószínűleg már meg is fektette és most játszik az érzéseivel is.

Gondolom egyszer jó, máskor meg szar, és biztos lehordja mindennek. Valószínűleg húgod meg túl naiv és nem tudja, hogy mit csináljon. Gondolom első szerelem, mert az tudja jobban meghülyíteni az embert.

2019. ápr. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mindenkit megmenteni. Ha egyértelműen elzárkózik, akkor lehet, hogy ez teneked nem életfeladatod. Ő csak anynira fog téged közel engedni magához, beengedni a maga kis életébe, világába, amíg ez neki megfelel. Tehát felhúzott felállított veled szemben egy határt, amin túl nem enged be téged nem enged betekintést neked a számodra. Szóval lehet, hogy nem tudsz semmit tenni érte, mert fölösleges energiapocsékolás lenne, mert nem enged közelebb; de ha gondolod,és érdemesnek látod, akkor még lehet próbálkozni. Meg főleg ha fontos ő neked, ezt talán elmondhatod neki.
2019. ápr. 27. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Szerintem vegyél vagy 2 üveg töményet és üljetek le beszélgetni. A tiltás sosem célravezető. Annál érdekesebb lesz számára a dolog. Amúgy is, azt hiszi, hogy a családja az ellensége. Most ebben a korban van. Ha drogozni akar úgyis fog. Csak az drogozik és iszik, akinek hajlama van rá. A hajlam meg előbb-utóbb kibukik. A szenvedélybetegségnek is sok fajtája van. Én pl nikotin és koffein függő vagyok, de sosem tudnék rákapni a kártyára, mert az nem érdekel. Asszimilációval lehet belőle a legtöbb infót kiszedni. Bár ehhez jó színésznek kell lenni.
2019. ápr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!