Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Volt alkoholista bátyám (nem...

Volt alkoholista bátyám (nem változott) most eljátsza a mintacsaládot és a józant?

Figyelt kérdés

Évekig alkoholista volt! Az élete abból állt hogy 16-30 éves kora között buliból buliba járt és részegen feküdt a putris szobája közepén vagy örjöngött. Dolgozni se nagyon dolgozott, Apánk odavette a cégébe, de nem csinált semmit, nagyon nem is járt be vagy akkor is haza kellett zavarni mert alkoholos volt. De pénzelték.

Nagyon szégyellték hogy ilyen fiuk van, ezért mindenáron eltitkolták! Megbeszélték vele hogy Pestre járjon bulizni ahol nem hozza őket szégyenbe, volt idő amikor be is iratták oda egyetemre (ahova szintén nem járt be). 2 évre oda is költöztették. A barátai többsége is pesti, itt nálunk nem nagyon ismeri senki! Nem tudják az állapotát mert nem nagyon járt be a városba vagy ha igen akkor se ismerte meg senki.

Barátnője nem volt eddig, a piának élt. Szüleinkkel kötött egy megállapodást 2 éve: ha leszokik és talál egy barátnőt akkor bepótolnak neki mindent: kap egy szabadon választott házat vagy lakást 40M forintért és egy autót 10M értékben. Leszokott ami dicséretes de egyébként engem hibáztat mindenért: mert nekem már 20 évesen feleségem volt, keresetem volt, 24 évesen már saját házunk volt.

Most megkapott mindent, rendeztek egy esküvőt is nekik. Úgy csinál mint aki mindig is így élt és elkezdett mindenki előtt bemutatkozni a városban ahol össze-vissza hazudozik hogy Budapesten élt és épített eddig karriert, meg hogy ő 10 éve házas. Mindenki el van ájulva hogy micsoda sikeres ember és miért rejtegették eddig a szüleink?


A szomorú hogy valójában nem változott meg! Dühkitörései vannak, verekedésekbe keveredik, bulikba jár ahol elvileg nem iszik semmit. Ugyanúgy egy lumpen alak! Munkája sincs, mindenhol üvölt a főnökkel, kioszt mindenkit. A szüleink adják neki a lóvét, hozzájuk jönnek a számlái is. A felesége egy lecsúszott csaj, örül hogy olyan lakásban élhet ahol, meg 4 éves Mercedesben ülhet. Őt nem zavarja hogy munkanélküli.

Rohadtul idegesítő hogy mindenki bedől neki. A mintaférj aki nemrég még bepiálva meztelenül járt ebédelni az asztalhoz miközben ott ült a feleségem is! Vagy volt hogy odahányt a nappaliba az Anyósomék jelenlétében.

És nekem mondják hogy vegyek példát erről a tisztes emberről! Most buktassam le mindenki előtt? Én dolgoztam, tisztességesen éltem, erre ő a jó fej, rendes, aki nem változott sajnos. Örültem volna ha igen, de nem ......... a feleségének egyszer amikor veszekedett, meséltem ezt-azt. De semmit nem hitt el, ő ezt róla nem tudja elképzelni, én vagyok a féltékeny és kitaláltam. Szüleink meg hallgattak csak. Más se hinné el milyen ember volt.


2019. ápr. 21. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék az Ő álláspontjára is, így nehezen tudok véleményt mondani.
2019. ápr. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az ő alláspontja az, hogy ő kiélte magát a fiatal évei alatt amíg más becsicskult a társadalmi normáknak (ezt ő mondja így mindig). És én vagyok a nagy rossz, gonosz, amiért normálisan éltem. Ha megjavult volna akkor nem verekedik össze a legutóbbi főnökével is. Ez nem normális viselkedés! Mindig balhézik, de máskor meg eljátsza a mintaembert. Csak jaj annak, aki feldühíti mert azonnal személyiséget vált és őrjöngeni kezd.
2019. ápr. 21. 16:08
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Buktassad le. Ha amúgy sem jó a viszonyotok (téged hibáztat), akkor az a lebuktatás meg sem kottyan.
2019. ápr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

volt idő amikor be is iratták oda egyetemre


Ja, mert az bármikor is így működött, hogy beírattak valakit.

2019. ápr. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Balázska BT-be vették be?
2019. ápr. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elvono.Beszeld meg a szuleiddel,magyarazd el hogy mi van,igen buktasd le es beszeljetek meg,vedd ra hogy elvonora menjen.Ez mar betegseg.Sajnalom hogy az alkohol magahoz ragadta.Segitsegre szorul.Barmit tesz az nem o,hanem az alkohol es a fuggosege.Segitsetek neki,kuldjetek elvonora hogy legalabb ez utan normalis eletet elhessen
2019. ápr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

ha nem változott meg, akkor hiába játsza magát, előbb-utóbb ki fog derülni az igazság

elhiszem, hogy zavar és igazságtaannak tartod a helyzetet, de próbálj meg nem foglalkozni vele


amúgy nem értem a szüleid miért fizetnek még mindig helyette, így is rengeteget tettek érte és minden anyagi támogatást megkapott

ha ők fizetnek helyette, úgy könnyű nem dolgozni, így megteheti, hogy nem változtat

2019. ápr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Persze, az alapítványi iskola igazgatója szoktatta rá a piára
2019. ápr. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem változott, akkor előbb utóbb úgyis kibújik a szög a zsákból, nem tudja a végtelenségig a mintaembert eljátszani...főleg ha alkoholista
2019. ápr. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Kit érdekel ez az esti mese szerinted?
2019. ápr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!