Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Milyen egy sérült testvér...

Milyen egy sérült testvér mellett felnőni?

Figyelt kérdés
Azok válaszát várom akik hasonló helyzetben vannak.
2019. ápr. 24. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, milyen sérült, milyen a család és milyen a rendszer. Pl. nekem bátyám vak, de 25 éves kora óta külön él és jóformán mindent megold. Minket arra neveltek, hogy a jég hátán is boldoguljunk, úgyhogy baromi önálló, ugyan nehezebben talált munkát, mint én, de jól boldogul. Mikor gyerekek voltunk, nem volt mindig könnyű, de nem azért, mert vak, hanem azért, mert iszonyú makacs, meg én is az vagyok, és nagyon sokszor veszekedtünk olyan hülyeségeken, hogy mit építsünk legoból pl.

Milyen sérült a tesód?

2019. ápr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gyerekeim közül az egyikőjük down szindrómás. Idáig nincs semmi gond csak a későbbiekben milyen lesz nekik.
2019. ápr. 24. 13:36
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk nem működött/működik, de ez a szüleink hibája.
2019. ápr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%
Szintén vak tesóm van. Felnőni nem volt gond, én vagyok a fiatalabb, úgyhogy én eleve ebbe születtem, max néha kicsit nehezen vettem, hogy kevesebbet foglalkoztak velem, de traumát nem okozott. Attól jobban félek, mi lesz, ha a család esetleg már nem lesz mellettünk és nekem kell majd magamra venni ezt az egészet, kicsit igazságtalannak is érzem, hogy őszinte legyek, de nem tudok vele mit kezdeni (az én tesóm sajnos azért nem teljesen független, kell neki sok dologban segíteni).
2019. ápr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!