Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem maga alatt van,...

Testvérem maga alatt van, minden összejött neki, azt mondja a halál már csak megváltás. Mit tehetnék hogy lelket öntsek belé?

Figyelt kérdés
Van egy komoly betegsége, folyton orvosokhoz jár, folyton fáj valamilye, a kamasz fia nagyon rosszul tanul, csúnyán viselkedik vele, élettársával állandóan veszekednek, csomó tartozásuk van, munkahelye állandó stressz. Kérdezte is tőlem minek örüljön ebben az életben, amire csak azt tudtam válaszolni hogy kitartás, ez egy rosszabb időszak. (ami már évek óta tart és látom, hallom a hangján kezdi tényleg feladni) Mivel tudnék reményt önteni belé, tehetetlen vagyok. Messze lakom tőle és egyébként sem ér rá soha találkozni velem az orvosok, munka, családja mellett...
2019. ápr. 24. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
8%

1.: A kölykét verd arcba, és rakd be egy koleszba!

2.: A élettársat neveltesd meg, ha nem megy, akkor lapát!

3.: Ha tudsz segíts anyagilag!

4.: Küld el dilidokihoz!

2019. ápr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%

A testvéred lépjen ki ebből az életből. Én is ezt tettem. Én még súlyosabb helyzetben voltam, mert engem kamu ürügyekkel börtönbe akartak csukatni, orrba-szájba megvádoltak mindenfélével, és mellesleg folyamatosan találták ki, hogy most akkor erre fizessek ennyi milliót, meg arra annyi százezret, eljárási költség gyanánt. Aztán fogtam, elmentem Kanadába, menedékjogért folyamodtam, amit meg is kaptam, és azóta itt élek. A magyar állam meg hörög és toporzékol, de se egy kanyit behajtani nem tud, se lecsukatni, mert Kanada jól elhajtotta őket a kiadatási kérelmükkel. Ehhez képest a testvéred élete móka és mese. Nem írtad le, férfi vagy nő, ezért innentől kétféle választ adok, mint régen a lapozgatós kalandjátékokban.


Ha férfi:

Szívja a vérét az asszony? Két pofon, aztán szedje a cuccát és húzzon. Mit képzel, ő a királynő? Viheti a nagypofájú kölykét is, oldják meg, ha ilyen okosak. Mindjárt könnyebb lesz az adósság kifizetése is, ha nincs ott az a két kullancs. Ja, hogy ők a családja? Dehogy ők. Ezek csak két idegen, akik valahogy mellé keveredtek. Legyen már férfi, álljon a talpára! Őt ki kell érdemelni, senkinek sem jár alanyi jogon!


Ha nő:

Mit képzel az a csávó, ő az ellátó szolgálat? Tessék keresni egy rendes pasast, akár a háta mögött, aztán egy napon hazaállítani a cuccokért, mosolyogva felpakolni, és elhajtani a naplementébe, miközben ő a járda szélén toporzékol és ősi mesterségeket emleget. Eddig tartott a férfiassága, mostantól oldja meg egyedül. Vagy ketten azzal a flegma hülyegyerekkel.


A betegséget persze nem lehet így kizavarni az életből, de biztos vagyok benne, hogy ha megszabadul a stresszforrásoktól, javulni fog az állapota. Az sem lenne meglepő, ha ezek a dolgok okoznák.


Az adósságtól is könnyebb megszabadulni, mint gondolnád. Olvasd el a végrehajtási törvényt. Ha nincs különösebb vagyona, tehát egynél több lakása, kocsija, telke, bankbetétje, értékpapírja, akkor feldughatja a végrehajtó a határozatait. Nem veheti el az egyetlen lakását vagy annak a berendezéseit, a ruháit, a munkaeszközét.


[link]


Nekem van olyan adósságom, amit tizenöt éve próbálnak behajtani hiába. Vettem egy darab értéktelen telket valami zsákfaluban pár ezer forintért. Rögtön rá is vetette magát az összes végrehajtó, és végrehajtási jogot jegyeztek be rá. És innentől nem tudtak vele mit kezdeni, mert egyik sem indíthatott árverést a másik engedélye nélkül, és persze egyik sem mondhatott le a saját követeléséről a másik javára. Na, akkor állják körbe, és nézegessék!


Ne engedd a testvérednek, hogy mások követelései irányítsák az életét! Nem kell mindenkinek megfelelni. Minden trükk megengedett. Az úgynevezett "becsületes élet" egy mítosz, ami mindig aszerint alakul, hogy ki mit akar tőled. Természetesen becsület és tisztesség létezik, de nem tartozik bele, hogy feláldozd magad minden tolakodó gyökér kedvéért.

2019. ápr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2-es..Azért egy komoly betegséggel élni, egyáltalán nem móka és mese...és nem hiszem, hogy párhuzamot lehetne vonni a te és a kérdező testvérének esete között...


Kérdező! Bátorítsd arra, hogy menjen pszichológushoz, ez az első szerintem. A gyereket kemény szigorral kordában kellene tartani, de ahogy sejtem a testvéred erre nem képes. Én a helyedben biztos elbeszélgetnék vele elsőkörben. Másik lehetőség beiratni egy iskolába, kollégiumba távol a lakóhelyétől. Az élettársát pedig ki kellene dobnia. Nem tudom, hogy a te lakhatásod milyen, azt sem írtad mekkora a távolság köztetek, de ha megtehetném én magamhoz költöztetném egy kis időre legalább, vagy én költöznék át. Néhány hétre gondolok ebben az esetben. Rá kellene világítanod arra, hogy egyáltalán nem kellene ebben a helyzetben maradnia, és hogy vannak lehetőségek, hogy ebből kijöjjön. Vázold fel neki a lehetőségeit, gyakran mondd is neki. Ha tudod, segítsd ki anyagilag a lehetőségeidhet mérten.

2019. ápr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nővéremről van szó. Sajnos nem olyan egyszerű az ügy,hogy csak úgy kiszálljon a kapcsolatból. Ugyanis akkor nem tudná ellátni a gyerekét, nem keres olyan jól. A volt férje nem fizet gyerektartást, a mostani élettársával meg most vettek fel egy nagy hitelt, plusz már így is van tartozásuk. Sajnos nem tudom anyagilag segíteni. Szigorúan neveli a gyerekét és nevelte is. Mostanában történhetett valami, mert eddig jó tanuló és ügyes is volt.
2019. ápr. 25. 06:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek kamaszodik és ez kinél hogy jön ki. Lehet visszaüt a szigorú nevelés, sőt valószínű. Szerintem lazítani kéne a gyerek gyeplőjét, nem foglalkozni vele. Ha elkezdené hirtelen félvállrol venni a gyereket, lehet a gyerek észbe kapna, ez nem biztos, de a saját érdekében nem kellene ennyire befeszülni a gyeteken (a páromnak pl az anyja, aki komplett idióta, hagyta, hogy otthagyja a gimit annak idején érettségi előtt, agyrém, mondjuk ő nem "kallódott el" olyan értelemben). A testvérednek saját magával kellene törődnie, az egészségével, azért írom ezt. Egy időre félre kellene tenni, amit tud. A hitellel kapcsolatban : vannak hitelkivaltasi lehetőségek, utána kell nézni részletfizetésnek (tartozásnàl), segély, kérelem, bármi.


A LEGfontosabb: AZONNAL SEGÍTSÉGET KÉRNI pszichiátertől, nem pszichológustól!!!!!

1. Ezek a terhek komoly testi tüneteket okozhatnak. Arról sem kell rosszullét, nem hiányzik neki.

2." azt mondja a halál már csak megváltás."

Ha csinál magával valamit, tudod...., ki tudja, mikre gondol

A pszichiátriai gyógyszerek tudnak adni egy élethelyzeti támogatást, amíg az egyén tud magán dolgozni. Én úgy érzem, hogy ő krízisben van. Csak magánorvoshoz menjen, nekem 9 ezer ft, de az állami (Tb) az receptírás, szedd a gyógyszert alapon, és le vagy tojva. Ez egy veszélyes üzem, a magánorvosnál a pénzedért kapsz is valamit.

Nem pszichiáter vagyok, hanem pszichiáterhez járok. Anyagilag nehéz évek vannak mögöttem, és nekem segített.


Kicsit irigylem 2. válaszolót, más típusú emberek vagyunk, nem mindenki tudja ezt igy kezelni.

Jogszabályoknak nézz utána, amit kettes írt van jogtár a neten. Ha olyan a tartozás, kiskapukat is hátha lehet találni (halasztás, feléből a harmadát elengedni, stb te nézz utána, tudsz neki segíteni.)


Másik: mellékvesefáradtság, mellékvese kimerültség, keress rá guglin, csak magánorvos kezeli, endokrinológián, nem is mindegyik.

link, ha sikerül

[link]

[link]

2019. ápr. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok : a magán pszichiáternél tud pszichoterápiára járni (legtöbb pszichiáternek van pszichoterapeuta végzettsége,). Nem kell nagy dolgokra gondolni: ott ki lehet borítani a bilit, és az orvos támogatásával lehet megoldást találni, vagy ha már kibeszélted magad, jön a megoldás magától , mert kicsit megkönnyebbülsz. Viccesen felfogva olyan, mint Mr. Monk a dokijánál.

Az állami ellátásban van a pszichiáter, az csak a gyógyszerszedésrol szól, aztán ők be tudnak utalni állami pszichológushoz, nem tudom mennyi idő kell hozzá, maguktól nem nagyon ajánljàk fel.

Ez tényleg az az ágazat, ahol nagyon érdemes a magánorvoshoz menni.

2019. ápr. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!