Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Felnőtt testvérek közötti...

Felnőtt testvérek közötti féltékenységgel mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A gondviselőnk gyerekkorunkban úgymond egyszerre csak egy gyermekkel tudott foglalkozni. Bátyám, mióta élek folyamatosan féltékeny rám, pedig mindig is ő volt a kedvenc egy rövid időszakot leszámítva. Megpróbáltuk megbeszélni, igyekeztünk mind a ketten utána, de az érzés ott legbelül maradt a régi és mostanra már túl sokat csalódtam benne és azt érzem, hogy nem is szeretem őt.

Hogyan lehetnénk mégis jó testvérek? Vagy ez mostmár örökre így marad? miért nem tud szeretni, ha komolyan igyekeztünk mindketten?


2019. ápr. 24. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez a hajó már elment. Mi is átbeszéltük a hugommal, de mégsem tudtunk jó testvérek lenni, ezek sokkal mélyebb tüskék (szülők sara.)
2019. ápr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
A jó testvérség nem érzelmek kérdése, hanem elhatározásé, és tetteké. Ha vannak is bennetek felemás (vagy akár egyenesen rossz) érzések, azért mindketten erőt vehettek magatokon, és legalább akkor, amikor a másiknak szüksége van rátok, mellé állhattok, segíthettek neki, elhatározhatjátok - és persze be is tarthatjátok -, hogy nem fogtok rosszat mondani egymásról a másik háta mögött, stb. Mindezt annak ellenére, hogy nem tudjátok egymást úgy szeretni, mint ahogy ideális esetben szerethetnétek egymást. Mellesleg ha nem szülőket említesz, hanem "gondviselőt", ráadásul egyesszámban, akkor eleve nehezebb életetek volt, mint az átlagnak - ezért is legyetek tekintettel egymásra: persze, hogy nem tud úgy szeretni valaki, akit eleve nem a szülei neveltek fel, de hát nem tehet róla szerencsétlen, hogy nem született ideális körülmények közé, attól még - a körülményekhez képest - igenis jó fej, tehát nem fogok keresztbe tenni neki, hiszen a testvérem. Valami ilyen hozzáállás kéne. Nem azt kell elvárnotok magatoktól, hogy "szerelmesek" legyetek egymásba, szóval nem érzelmeket, hanem azt, hogy normálisan, korrekten, segítőkészen viselkedjetek egymással, ahogy a jó testvérek teszik.
2019. ápr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Egyetértek az első válaszolóval!
2019. ápr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Első válaszoló: nektek miért nem lett semmi aztán, ha megbeszéltétek?


Mi pont úgy akartuk, ahogy második válaszoló mondja: hogy az érzelmek ellenére próbáltunk szeretetteljesen viselkedni egymással, és megérteni hogy ki mit vár a másiktól igazából. Átbeszéltük a problémáinkat nem egyszer, meghallgattuk egymást bár eleinte nagyon nem volt kellemes. Rászántuk az időt a kapcsolatteremtésre. Ő is beletette a magáét, tényleg mindketten próbálkoztunk de neki a szíve egyszerűen HIDEG marad irántam akármi is történik. Hatalmas csalódás (megint), hogy még mindig csak akkor tudja hogyan kellene lojálisan viselkednie velem ha részletesen elmagyarázom neki (miközben másokkal előzékeny és normális minden külön magyarázat nélkül).


De az egészben az a legrosszabb, hogy mostmár annyira meg vagyok bántva, hogy én magam is megkeseredtem (pedig régen bálványoztam őt).


Persze most éli mindenki a maga életét, megint kerüljük egymást. De bennem van állandóan egy veszteség-érzés, és úgy érzem, hogy lehetne másképp is. (Miközben már belefráadtam az egészbe.)

2019. ápr. 26. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!