Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Csak szerintem van valami...

Csak szerintem van valami probléma a húgom viselkedésével? Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Én 17 vagyok, ő 14, idén nyolcadikos. Alapvetően okos és intelligens, viszont nagyon zárkózott, nagyon kevés ember van akihez hozzászólás. Volt már rá példa, hogy van egy tanára akit nem szeret, (nagyon hirtelen haragú, sokat kiabál, és elvileg erőszakos is), hogy kérdezett tőle valamit és nem volt hajlandó válaszolni, csak nézte, úgy hogy közben a füzetébe le volt írva a helyes válasz. Van olyan osztálytársa,akivel szerintem még sose beszélt. Bedig amúgy nem rossz fej, a tesóm, és még humora is van, szóval nem tudom miért csinálja. Jövőre megy gimibe, és fel is vették oda, ahova nagyon menni szeretett volna, de hogy nem fog tudni belilleszkedni.

Emellett sokszor nagyon gyerekesés viselkedik. Például rajzol, színez, vagy kirakózik, van hogy legózik, meg mindenféle figurával játszik.

Szerintem értelmesebb a korosztályra nagy részénél, de nem tudom miért viselkedik így... Gondoltam rá, higy a szüleink miatt: anyánk mindig rajta vezeti le a feszültséget, és szinte naponta kiabál vele, ő pedig sokat sír emiatt, apánk pedig munkamániás, így általában az van, hogy este hazaér, aztán itthon még éjszaka is dolgozik.

Mit tegyek? Tudnék segíteni a húgomnak?



2019. ápr. 25. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak introvertált. Másrészről a rajzolás és a kirakózás egyáltalán nem gond, sőt... örülj, hogy korának megfelelően viselkedik, nem játsza gyerekként a kisfelnőttet.
2019. ápr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Nincs vele semmi baj. Hogy valaki introvertált vagy extrovertált az agyban lévő hormonoktól függ, nem lehet csettintésre megváltoztatni. Nem is kell.

A rajzolással meg a kirakózással meg nem tudom, hogy mi a bajod. Inkább te is keress magadnak valami kreatív hobbit.

2019. ápr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Esetleg egy pszichológus kellene, ha aggaszt a testvéred és egy beszélgetés anyával, hogy térjen észhez.
2019. ápr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Te beszélhetnél anyukáddal, de komoly módon, hogy ne csinálja ezt a húgoddal, mert érzékeny nagyon, sokat sír, és így el fog tőle távolodni!

Amúgy nincs vele semmi komoly baj.Beszélgess vele sokat, legyél vele, ne bírálgasd, fogadd el ilyennek.Ha neki is problémát okoznak dolgok önmagában, pszichológus segíthet.

2019. ápr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vigasztald meg, ha anyukád kiakasztja, őt pedig próbáld meg megkérni, hogy ne így vezesse le a feszültségét. Lehet egyébként, ha néha időt töltenétek hármasban, kicsit feloldódna a húgod, anyukád pedig nem lenne olyan ideges.

A rajzolás, legózás teljesen normális, kreatív hobbik, mellé pedig introvertált. Az ilyen emberek sokkal jobban érzik magukat egyedül, mint társaságban, és nem szeretnek másokkal beszélgetni kivéve talán azt a pár embert, akinek hosszú idő után megnyílnak. Ez önmagában nem probléma, hanem jellemvonás.

2019. ápr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ilyen voltam 14 évesen, kicsit még mindig. Introvertált, ennyi az egész. Ne próbáld megváltoztatni!

Én pl az általános iskolában senkivel sem találtam a közös hangot, így nem is voltak barátaim, de ez nem zavart egy cseppet sem. Miért kéne olyan emberekkel jóban lenni, akikkel nincs bennünk semmi közös?

Aztán szakos gimibe mentem, ahol mindenkinek hasonló volt az érdeklődési köre (művészeti szak) és bumm, szinte az egész osztályommal jóban lettem és hirtelen igaz barátokat szereztem. Szerintem a te tesóddal is így lesz. Annak meg örülj, hogy művészkedik és nem instagramozik és bulizik, mint a 14 évesek többsége.

2019. ápr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!