Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehetne csinálni a nővérem...

Mit lehetne csinálni a nővéremmel? Már kiidegel!

Figyelt kérdés

Egy kicsit szülő-gyerek kapcsolatba is tartozik, de inkább ide.


Előre szólok, hosszú :):


Azt tudni kell, hogy a nővérem 16 éves kora körül elköltözött a barátja családjához(ebből is látszik, hogy kivételeznek vele, hogy ezt megengedték neki) aztán nemrég terhes lett, és állítólag a barátja ezért szakított vele. Nos, beszéltem a srác tesójával(jóban vagyunk), és a nővérem szakított a fiúval. Mikor visszaköltözött hozzánk, ugye terhesen, hisztizett, hogy vissza akarja kapni a szobáját(mikor elköltözött enyém lett az ő szobája, mert az nagyobb, kényelmesebben elférek). Mondtam, hogy biztosan nem, már az én szobám, erre anyáék is lecsesztek, és azt mondták, hogy amint megszületik tesóm kölyke, vissza kell adnom a szobát. Sőt, nővérem megpofozott, mikor mondtam neki, hogy legközelebb ne kúrassa fel magát. MEGPOFOZOTT!

Valamimt mindig beleszól mindenbe, amit csinálok, a zenébe, amit hallgatok, a könyvet leszólja, amit olvasok, vagy a cipőt, ami tetszik mondjuk. Mindig megpróbálja rábeszélni anyát arra, hogy ne engedjen el ide, ne adjon pénzt arra, stb. Szerencsére apát nem rudja ilyen könnyen manipulálni, de már ő is haragszik rám, amiért "undok vagyok a terhes testvéremmel". Ráadásul mindig hisztizik, hogy legyek csendben, ne jöjjenek át a barátaim, mert hangosak, és ő terhes, és pihennie kell. Anyának mindig mondja, hogy túl sok fiúbarázom van, tuti nem is vagyok már szűz, meg ilyenek, már majdnem eltiltottak a barátaimtól.

Előre tudom, mikor megszületik a gyerek, folyton ricsaj lesz a házban, amitől nem fogok majd tudni sem aludni, sem pedig tanulni, sem semmit csinálni. Tudom, amint idősebb lesz a gyerek, rám fogják sózni, amíg tesóm anyával "csajos napot" tartanak, amire engem persze nem hivnak, mert meg "kicsi vagyok". Régebben is ezt csinálták, kihagytak az ilyenekből mindig.

Nagynénim szerint(vele nagyon jóban vagyok, bárcska ő lenne az anyám!) nővérem féltékeny rám, mert szebb vagyok, anya meg őt védi, mert idősebb.

A macskámmal is köcsög, semmit nem csinál szegény macska, ő meg sicceg neki, meg elküldi.

Amikor azt mondom neki, hogy költözzön el, mert amíg nem jött vissza, jobb volt, nagyon mérges lesz, és kiabál, hogy hogyan lehetek ilyen, most szakítottak vele, és jajj.

Plusz, ha kérek pénzt valamire, vagy egy kicsit drágább cipőt szeretnék, rögtön mondja anyának, hogy ne kapjak ilyen drága dolgokat, a laptop is fölösleges nekem, és csak pazarolom a pénzt. Egyrészt, sosem pazarlom a pénzt semmire, másrészt pedig anyuék nem állnak rosszul anyagilag, szóval nem értem, mirt kell kiakadni, ha kérek ruhákra vagy cipőre pénzt.

Segítsetek, mit tudok csinálni, kikészítenek idegileg, főleg nővérem és anya.


Borzasztó, miután elköltözött, legalább kis ideig nyugtom volt.



2019. ápr. 26. 00:07
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Egyébként ő 20 éves, simán elköltözhetne már
2019. ápr. 26. 00:11
 2/35 anonim ***** válasza:
80%
Hát, így a leírás alapján nehéz igazat adni bármelyikőtöknek is. Mindketten elég tapló módon beszéltek és viselkedtek a másikkal, ha gonosz akarnék lenni, mondhatnám hogy igazán megérdemlitek egymást.
2019. ápr. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Amióta az eszemet tudom, mindig undok volt velem, mikor próbáltam felé régebben közeledni, akkor is köcsög volt velem, és én ezért vagyok vele ilyen🤷🏼‍♀️ok nélkül piszkált mindenért egész eddigi életemben
2019. ápr. 26. 00:22
 4/35 anonim ***** válasza:
26%
Hová költözzön terhesen?
2019. ápr. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Mondjuk saját lakásba? Albérletbe? Esetleg vissza a palijához, akivel ok nélkül szakított, hogy utána sírni tudjon, hogy "jajj, terhesen hagytak el". De nekem az is elég lenne, ha befejeznék azt, amit anyával csinálnak
2019. ápr. 26. 00:35
 6/35 anonim ***** válasza:
57%
A nővéred elmebeteg. Részvétem, ez sajnos nem gyógyítható.
2019. ápr. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
61%
"erre anyáék is lecsesztek, és azt mondták, hogy amint megszületik tesóm kölyke, vissza kell adnom a szobát. Sőt, nővérem megpofozott, mikor mondtam neki, hogy legközelebb ne kúrassa fel magát. MEGPOFOZOTT!" - hát add vissza neki, az ilyen ember nem ért másból.
2019. ápr. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
56%
Te ugyanolyan szinten vagy mint a tesód,annyi a különbség hogy te nem vagy terhes.Az összes mondatod gyerek szinten van, egy olyan dolog se jut eszedbe,hogy pl. anyádékat meg kellene kímélni valamennyire a veszekedésektől,marha boldogok lehetnek ebben a szituban.
2019. ápr. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Gyerekként milyenek legyenek a gondolataim/mondataim, ha nem gyerekesek? 😃🙄

Nekem is nagyon rossz így élni, nem csak nekik, de ha egyszerűen bármit csinálok, az rossz, mégis mit csináljak?

2019. ápr. 26. 01:18
 10/35 anonim ***** válasza:
58%
"gy olyan dolog se jut eszedbe,hogy pl. anyádékat meg kellene kímélni valamennyire a veszekedésektől,marha boldogok lehetnek ebben a szituban." - miért jusson eszébe, amikor a kedves szülők keverték saját maguknak ezt a szitut, aminek a Kérdező már így is csak vesztese. Igenis épp a sarkéra kell állnia, ha meg akarja előzni, hogy kihasználják, ingyen-bébicsősznek nézzék...
2019. ápr. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!