Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Segítség, miért nem szeret a...

Segítség, miért nem szeret a húgom?

Figyelt kérdés

A húgom 23 éves. Mikor gyerekek voltunk, nagyon szerettük egymást. 8 éve költöztem el otthonról, de eleinte továbbra is jó volt a viszonyunk. Kb. 2 éve vettem észre, hogy kezd tőlem elhidegülni. Nem hív, hogy látogassam meg, ha én megyek akkor vagy nem aludhatok nála, vagy elmegy otthonról, nem csinálunk programot, nem kérdez tőlem semmit, és nem válaszol érdemben, ha én kérdezem, hogy mi újság vele. Én soha nem bántottam vagy követtem el ellene semmit. Oké hogy felnőtt lett és van saját élete, de kifejezetten érzem, hogy ellenszenves lettem neki. Kérdeztem miért, és egyszer felsorolta egy csomó (szerinte) rossz tulajdonságom, és hogy a barátaim is furák és rossz fejek, mint én (ez egyáltalán nem igaz. Én viszont nem ismerem az ő 2 barátnőjét). Mostanában több sikerem is volt, de egyikhez sem gratulált, nem hívott fel, nem keresett. Én felhívtam hogy láttad mi történt?? Láttad mit posztoltam fészre? Mert mindig örülni szoktunk egymás dolgainak. Azt mondta, látta, de nem érdekli. Megkérdeztem, mit csinált aznap. Azt mondta, köszöni szépen, minden rendben. Ennél többet nem volt hajlandó mondani. Megkérdeztem, miért nem szeret. Azt mondta, "csak". Nem tudom kiszedni belőle, mi a baja velem, azt mondja, hogy semmi. Nagyon szomorú vagyok, hogy nem tudom, mi van vele, és hogy nem érdeklem egyáltalán. Régebben napi szinten többszört is írtunk egymásnak, de most már alig. Én azért szoktam keresni, de van, hogy vissza se ír. A stílusa is megváltozott, hideg és kimért lett. Nagyon hiányzik, és nem tudom, mi a baj, így még változtatni sem tudok :( köszönöm, hogy ezt elolvastad, jól esett kiírni magamból. Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit tegyek?

26L



2019. ápr. 29. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Anyukátok pl. biztosan tudja, mi a gond.
2019. ápr. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem igazán, anyával is legtöbbször nagyon undok, néha meg nagyon kedves. Eléggé kifodult magából. Anya már annak is örül, ha nincs veszekedés. Pont ma beszéltem vele is, elmondtam neki ezt a teledfonbeszélgetést, azt mondta, nem baj, nem kell, hogy annyira csípjük egymást :O anyukám még soha életében sztem nem mondott ilyet. Olyan volt, mintha belefáradt volna a húgommal való folytonos csatározásba.
2019. ápr. 29. 21:48
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Hát, fáradj bele te is. Engedd el. Ő ezt a kapcsolatot nem akarja. Mivel egy kapcsolat kétszemélyes, egyedül nem tudod fenntartani. Akkor meg ne is akard. Erre mondják, hogy ne menj olyan szekér után, ami nem vesz fel. Lehet, hogy egyszer még visszatalál, biztos van valami gondja, pl anyagi vagy párkapcsolati, ne erőltesd. Nélküle is van élet. Legalább te élj boldogan, ha már ő nem tud.
2019. ápr. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
Hasonlóan jártam az öcsémmel. Sajnos ő teljesen más, a szüleink is bántja folyton. Nem tudunk mit tenni.
2019. ápr. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, nagyon mást úgysem tudok csinálni, nem is akarok annyira ráakaszkodni, hogy aztán meg az legyen a baja... csak hát érted, hiányzik a normális testvérem :(
2019. ápr. 29. 22:27
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Igaza van anyukádnak is meg annak a válaszolónak is, aki azt mondja hogy ne fuss olyan szekér után ami nem vesz fel. DE! Most pont az ellentétét fogom neked tanácsolni, mert lehet érezni, hogy hiányzik neked a húgod és hogy az hogy nem érted mi van vele, szintén egy seb.

Ráadásul esélyes, hogy a hugi rossz társaságba keveredett, és nem kéne rácsapni az ajtót. (Van oylan mondás is, hogy akkor szeress a legjobban mikor a legrosszabb vagyok: mert akkor van a elgnagyobb szükségem rád.)


Szerintem tedd kicsi félre hogy te mit vársz tőle, nem tudja most megadni neked. Mert ha nem hajlandó gratulálni (és cikinek se érzi), akkor valszeg eléggé boldogtalan - talán neki nem nagyon sikerül semmi és ez a féltékenység áll közétek.

Az is lehet, hogy valami szekta behálózta, vagy csak simán az új barátnői viszik a rosszba.


Én úgy viselkednék vele, mint egy kidobott kutyával aki morog meg odakap, akinek el kell nyerni a bizalmát mert bántották rossz emberek. Türelmesnek kell lenni, és szeretni őt, hogy feloldódjon.


Persze közben tartsd azt is szem előtt, amit anyud meg első mondtak: hogy nem kell utána látványosan futni. Egyszerűen csak ha kommunikáltok, akkor rá figyelj, ne te akarj neki magadról mesélni.

2019. ápr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem kicsit irigy rad. Van olyan erzesem, hogy teged tobben kedvelnek, sok baratod van es celtudatosan alakitod az eleted,mig o teng-leng..Valoszinuleg legbelul o is ezekre a dolgokra vagyik, de a termeszetebol adodoan nyilvan nehez dolga van. Ugy tesz mint akit nem izgat, hogy mi van veled, holott hidd el nekem, kepben van o mindennel, csak azert allitja, hogy nem erdekled, hogy ezzel bantson..hogy kevesbe erezd jekentosnek a sikered.

Nezd..en ezt nem eroltetnem. Tovabbra szepen beszelnek vele es orulnek ha vele is tortenne valami jo, de nem tornem bele magam, hogy ujra minden a regi legyen. Ehhez ugyanis ket emberre van szukseg! Amennyiben a hugod- a szamtalan probalkozasod ellenere- tovabbra is undok, akkor hagyd ra! Latja, hogy teged ez bant es csak azert is csinalja! Nehogy mar csak oromteli legyen az eleted..

Szerintem ezt tedd felre egy idore..lehet, ha o is elkezdi epiteni ugy igazan a sajat eletet, akkor rajon, hogy mennyire nem volt korrekt a hozzad valo viszonya..

2019. ápr. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem erről az én sztorim jutott eszembe.

A húgom és én átlagos testvérek voltunk, vagyis szerettük egymást, de sokat veszekedtünk, sok mindent elmondtunk egymásnak. Aztán évekkel később hirtelen elutasító, mogorva, szűkszavú lett velem. Nem volt bunkó meg ilyesmi, de határozottan éreztem, hogy kerül, és csak minimális kapcsolatot igyekezett fenntartani velem. Nagyon rossz volt, főleg, hogy fogalmam sem volt róla, mi történt... A férjem is észrevette, anyukámnak is feltűnt. Természetesen kérdeztem, mi baja velem, mit csináltam, miért haragszik? De mindig csak a visszakérdezés volt: Miért kellene haragudnom? Ez hosszú hónapokig ment, nem jutottunk előrébb. Aztán egy családi esemény alkalmával elkezdtünk beszélgetni, és elmondta, hogy a volt párja (akivel akkor már nem volt együtt) örökké rólam "áradozott" neki, ezért haragudott rám, féltékeny volt. Most már tudja, hogy nem én voltam a hibás, az exe volt egy s@ggfej.

Szerencsére azóta rendeződött a viszonyunk, egy nagyon aranyos férje van, aki igazán szereti. :)

2019. ápr. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy pár mondat alapján mennyire érzitek, mi lehet a baj. Anyukám is mondta, lehet hogy irigy kicsit. Nekem is volt egy csomó buktató az életemben, max a kitartásomra lehet irigy. Most meghívtam a ballagásomra, úgy volt hogy eljön, de ma közölte, hogy mit veszem elő a fiókból, miért nem valami pszichopata(!) barátomat hívom el, most hirtelen érdekes lett, nem szégyellem már őt? És nem jön, ami eléggé fáj. De legalább adott valami támpontot, mi a baja. Mikor elkezdett ilyen fura lenni, valóban nem hívtam meg nagy barátos eseményekre, mert szimplán égő, hogy milyen undok jégcsap (volt már akkor is). Most mondtam neki, hogy nyitott vagyok arra, hogy beszéljünk, és hogy helyrehozzam, amit eltontottam, de rámtette a telefont.
2019. ápr. 30. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!