Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyi pénzzel támogassam az...

Mennyi pénzzel támogassam az öcsémet? 17 éves. Ötleteket kérek.

Figyelt kérdés

A szüleimtől havonta 20.000 forintot kap, de 6.000 ft a tel.számlája, és sokszor vesz belőle pár ruháf, cipőt. Én jól keresek, néha szokott kérni tőlem, mert elfogyott neki amit kapott.

Nem tudom mennyi lenne meg reális.


2019. máj. 22. 20:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%
Soha nem fog megtanulni spórolni.
2019. máj. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
90%

Szerintem sem az a megoldás, ha adsz neki, ha kér.

Tanulja meg beosztani. Ha már tud bánni a pénzzel, akkor oké, de addig felesleges.


Max félreraksz minden hónapban 10 000 ft-ot, de nem adod neki oda, hanem gyűjtöd. És egy későbbi időpontban megkapja.


De annak nincs sok értelme, ha mindet elveri, és nem jön ki abból, ami van. Először legyen felelősségteljesebb, értse meg, hogy ha van 50 ft-ja, nem költhet el 55-öt...

2019. máj. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
93%
Hát én vezető beosztásba dolgozom, 4gb netem van, mégsincs ekkora telefonszámlám. Hogy lehet ennyi, ha már 20 millió féle ingyenes app van? Én nem adnék semennyit, 20ezer bőven elég kell, hogy legyen. Saját fizetésemből sem veszek minden hónapba cipőt, mert teljesen felesleges, nem hogy máséból
2019. máj. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%
Keressetek együtt normális telefondíjcsomagot megfelelő szolgáltatónál, akkor egyfelől spórol is egy rakást, így több pénzhez jut anélkül, hogy konkrétan adnál, másfelől tanul valami fontosat a gazdálkodásból.
2019. máj. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
66%
Nagyon rendes toled, hogy gondolsz az ocsedre es szeretned segiteni! Szerintem inkabb szulinap/nevnap/karacsony alkalmaval lepd meg egy kisebb osszeggel!
2019. máj. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
54%
5456,-Ft/hó
2019. máj. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%
Semennyit. 20 ezer bőven több, mint ami kellene 17 évesen. Ossza be. Vagy menjen diákmunkázni. Soha nem fogja értékelni a pént, ha csak tömitek. Egy elkényeztetett kis majom lesz belőle, bár sejtem, már most az.
2019. máj. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
83%
Nem adnék neki, menjen el dolgozni.
2019. máj. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
87%

Csakis szülinapra, névnapra, karácsonyra adnék max 10 ezer forintot.

Igazuk van az előttem szólóknak, havi 20 ezer már bőven elég kell legyen neki. Ha nem az, akkor tegyen érte diákmunkával, alkalmi munkákkal, stb. Ebben segíthetsz neki, számlanyitásnál, szerződés átnézésében, stb.

Sajnos azt kell írjam, (3 gyerekem van) hogy egy kicsit már így is el van kényeztetve. Azzal segíthetsz neki a legtöbbet, ha hagyod minél előbb a saját lábára állni. Remélhetőleg még nem késő...

2019. máj. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
77%
Kenyeztesd csak el meg jobban! :/
2019. máj. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!