Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyi pénzzel támogassam az...

Mennyi pénzzel támogassam az öcsémet? 17 éves. Ötleteket kérek.

Figyelt kérdés

A szüleimtől havonta 20.000 forintot kap, de 6.000 ft a tel.számlája, és sokszor vesz belőle pár ruháf, cipőt. Én jól keresek, néha szokott kérni tőlem, mert elfogyott neki amit kapott.

Nem tudom mennyi lenne meg reális.


2019. máj. 22. 20:27
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
86%
Neked ki adott plusz pénzt, mikor annyo idős voltál, mint öcséd?
2019. máj. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem tegyél félre neki minden hónapban egy külön számlán. Mondd el neki, hogy megkapja, majd ha nagyobb szüksége lesz rá (elköltözéskor kaució vagy kocsi vásárlásnál vagy jogsit csinal majd belőle stb). Több értelme van, mint hogy 17 évesen elverje hülyeségekre.

Szerintem mondd meg neki, hogy próbálja beosztani. 20 ezer nem kevés 17 évesen, tanulja meg, hogy később sem lesz olyan, hogy a fizetést feléli hónap közben és majd más kisegìti.

2019. máj. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
56%
Én is inkább azt javaslom tegyél félre neki havi egy 10est,aztán ha igazán szüksége van rá, akkor odaadod. Amúgy havi 20k hamar elmegy, ha csajozik és beülnek egy moziba és gavallér akar lenni az már 5000 Ft kettejüknek.
2019. máj. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
91%

Amit az utolsó kettő ír, nem hülyeség, bár ha valaki költekezős és megtudja, hogy van ilyen félretett pénz...


Tesóm is így kezdte, most harmincasként szüleim, haverjai pénzét veri el, és k-rvára nem akar önállósodni. Tőlem is kéregetett pénzt, volt hogy a fizetését (amikor még volt) egy nap!!! alatt elverte marhaságra, és még neki állt feljebb amikor rákérdeztem, hogy mégis hová adjak, amikor most kapott fizut. Én nem adok neki már. Az ilyenek mindig csak a markukat nyújtják, de rájuk nem lehet számítani.

2019. máj. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit. Nem kell havonta új ruhát, cipőt venni
2019. máj. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
59%
Esetleg, ha kinézett valami drágább cipőt, ruhát vedd meg neki. Vagy kérdezz rá, hogy mire lenne szüksége. De az semmi féleképp nem jó, hogy mindenki ugrik, ha neki pénz kell.
2019. máj. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Segítenék neki diákmunkát keresni nyárra. Bőven itt az ideje, hogy megismerje milyen, amikor a saját pénzét költi...
2019. máj. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Maltodextrin ***** válasza:
93%

Ha 17 evesen ennyire megtamogatjatok anyagilag, akkor az kesobb visszauthet.


Tehat ha nem lesz munkaja / jo vegzettsege kesobb es alig tud kijonni a penzebol, akkor kihez fog fordulni majd folyamatosan?

Vegyel neki inkabb hasznos ajandekokat pld. karacsonykor, hivd el moziba neha vagy menjetek el kirandulni. Ne a penz jelentse a kapcsolatotokat mert az kesobb mergezette valhat emiatt.

2019. máj. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, most sokan le fognak hurrogni, de én ezen felül nem adnék neki. Azért havi 20e az egy tök tűrhető zsebpénz, és a zsebpénz arra való, hogy megtanulja kezelni a pénzt. 17 évesen ne minden héten vegyen új ruhát és cipőt, hanem ossza szépen be a pénzt.
2019. máj. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
100%

Sajnos amíg nem tanul meg spórolni, addig hiába adtok neki többnél több pénzt, nem fogja tudni beosztani. Magamból indulok ki, én is minden marhaságra elvertem eleinte a zsebpénzem, de egy idő után koppant, hogy hiába leszek hó végéig egy lyukas fillér nélkül, anyámék bizony nem fognak adni még több pénzt, és őszintén be kell valljam, ezzel csak jót tettek nekem. Havi 12.000 Ft-ot kapok zsebpénzként, amiből meg kell tudnom élni a kollégiumban. Sajnos már megtapasztaltam, milyen kolduskenyéren (=szobatársak szánalomból adott kajáján) élni, és ez térített igazán észhez, és segített elindulni egy takarékosabb létforma útján. Bár visszaeső édességfüggő vagyok (igen, komolyan édességekre meg egyéb szirszarokra vertem el a pénzem, kínos), mostanra sokat javult a helyzet, és jobban be tudom osztani a pénzem. :) Szerintem a testvéredet is próbáld meg rávezetni a takarékoskodás fortéjaira, és bármennyire is rosszul esik neked, ha sem te, sem a szüleitek nem adnak neki az őt megillető zsebpénzen felül pénzt, egyéb kiegészítéseket, magától rá fog jönni, hogy nem kell minden hónapban új ruha vagy új cipő, és megtanul fontossági sorrendet felállítani az életében. :) Sok sikert kívánok hozzá!

16/L

2019. jún. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!