Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti adnátok nekik pénzt?

Ti adnátok nekik pénzt?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgozom pár hónapja. Otthon van egy családi házunk,apukám sajnos már meghalt így anyukám én és a testvérem maradtunk. Minden hónapban küldtem haza egy X összeget, de nem 100 ezreket... állandóan panaszkodnak, hogy elvannak csúszva a számlákkal... most nemrég eldöntöttem nem utalok annyit, mivel megtudtam, hogy új ruhákra ment a pénzem... én nem költök magamra annyit mint anyám... mivel nekem spórolnom kell, házat szeretnék majd venni... bár még sok év mire odajutok.... ők nagyon jó szimbiózisba vannak együtt, en harmadikként mindig kívülállónak éreztem magam.. ez is benne volt, hogy kijöttem... a tesóm fel sem hív soha, magasról sz... rám , de a jó szívem... szóval nagyon úgy erzem lehúzós szaga van a dolgoknak, hogy ők jobb színvonalon élhessenek... ahhoz a házhoz nekem is annyi jogom van mint a tesómnak, ha küldök ha nem... mert eddig az volt bennem, hogy nem lesz majd hova haza mennem ha nem segítek... mit tegyek? Mit tennétek a helyemben? Fáj hogy csak akkor vagyok jo ha viritom a lovet....

2019. jún. 7. 19:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
igen... a jó szived...
2019. jún. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Tényleg baromira idegesítő ez a sok pontozás, ahelyett hogy normális írásjeleket használnál.

És nem, nem adnék pénzt. A házhoz jogod van, ha nem akarják hogy örökölj belőle, fizessenek ki.

2019. jún. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Őszintén? Valóban idegesítő,ahogy elolvastam mégegyszer! Aki ennek ellenére válaszol köszönöm!
2019. jún. 7. 20:05
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
csodálatosan jó szived van...
2019. jún. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. jún. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Ha egyszer kiadod a pénzt a kezedből, és nem szabtad meg írásban, hogy mire költheti, le kell nyelned, bármire megy.


Az én anyám például ahelyett, hogy a kis nyugdíját egészítené ki azzal, amit küldök neki, folyamatosan félreteszi, mert -ezt figyeld- kétszázezret akar nászajándékba adni a nővérem kisebbik lányának az esküvőjére. Azért annyit, mert a nagyobbiknak is annyit adott, szintén abból a pénzből, amit én adtam neki. Slussz poén, hogy én nem beszélek a nővéremmel, nem vagyok meghívva az esküvőkre, de már négyszázezrembe került, mert elfogadni nem fáj nekik, holott tudják, hogy anyut én pénzelem.


Szóval ez így működik. Vagy nem adsz, vagy ha igen, akkor el kell fogadnod, hogy az onnantól az övé, még ha az ablakon szórja is ki. Ennek tudatában fontold meg, hogy akarsz-e küldeni a jövőben, pláne rendszeresen.

2019. jún. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó szíved van. Egyszer négyszemközt (indulatmentesen) érdemes lenne megbeszélni és közöld hogy ez neked nagyon fáj, nagyon kellemetlen.
2019. jún. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti, megkérdezhetem, hogy ennek tudatába miért küldesz neki?? Akkor mi vagy nagyon buták vagy tenyleg nagyon jószívűek vagyunk? Na melyik? A gond, hogy a családom azt hiszi ami az enyém az közös....
2019. jún. 7. 20:19
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

“megkérdezhetem, hogy ennek tudatába miért küldesz neki??”


Mert nehezen viselem, hogy kuporog a kis pénzecskéjéből, miközben én megtehetem, hogy adok neki valamennyit időnként. Az, hogy ő ezt mire költi, az már az ő dolga. Nem mondom, nyeltem egy nagyot mikor elmondta, de ekkor tudatosítottam magamban, hogy amit kiadok a kezemből, az már nem az enyém. Ha ő ettől boldog, ám legyen. Annyit mondtam csak, hogy úgy ossza be, ennél többet nem fogok tudni küldeni, tehát ne ússzon el a számlákkal.

2019. jún. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#9, jó ember vagy, le a kalappal előtted!
2019. jún. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!