Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Fodrász vagyok, nem gondoltam,...

Fodrász vagyok, nem gondoltam, hogy ekkora gond lesz a családban, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy öten vagyunk testvérek (nő vagyok, 40 éves). Fodrásznak tanultam, először alkalmazott voltam, majd nyitottam egy kis fodrász üzletet, egyedül dolgozom. Négy nővérem van, én vagyok a "legkisebb", és anyukánk 15 éves koromban halt meg. Ami a lényeg, hogy mind a négy nővérem hozzám jár, és én mindig megcsináltam a hajukat, ebben volt festés, melír, tehát hosszabb munkák is, aki anyagigényesek is. Ahogy teltek az évek, a nővéreimnek is lettek gyerekeik, többnyire lányok, már ők is huszon-harminc évesek, és ők is ide járnak. Van olyan nap, hogy a nyitvatartási időm felében, kétharmadában nekik dolgozom. És itt a gond, ezt én is látom, de a férjem javasolta, hogy valahogy ezt azért vessem fel nekik, hogy oké, munkadíjat nem is, de az anyag árát legalább fizessék ki. (Többnyire hajfestékek, drága termékekkel dolgozom). Amikor ezt felvetettem (egyik nővérem volt itt pont), ő elment a másik háromhoz, összeült a kupaktanács, és amit én kaptam: Hálátlan kis dög vagyok, anyám helyett ők neveltek fel, és akkor ennyi hála nincs bennem, és van pofám pénzt kérni. Teljesen kiborultam. 20 éves korom óta dolgozom, mindig hozzám jártak, a családjaik egyre nagyobbak, lányaiknak is vannak igényeik. Ez mind idő is nekem, addig nem tudok mást vállalni. Közben az adó, a rezsi ketyeg, az mindig állandó, de legalább a rájuk fordított anyagok árát fizetnék ki, mert tényleg vannak napok, amikor simán mínuszban vagyok, ha egyenleget vonok. Most rám fúj mindenki. Férjem sem érti. De azért, mert ez 20 évig így ment, nem szeretném így folytatni. Nekem is egyre nehezebb, van két felnőtt gyerekem, miattuk is sokat kell vállalnom. (Amúgy hogy felneveltek anyu helyett, 15 voltam, amikor meghalt, 18 évesen már férjhez mentem.)

Mit tegyek? Tényleg hálátlan vagyok?



2019. jún. 11. 14:53
1 2 3 4 5 6
 1/56 Morzsi007 ***** válasza:
92%
Ha anyám lenne a fodrász és hozzá járnék, akkor szerintem fel sem merülne, hogy keljen fizetnem, de, ha a testvéremhez járnék, mint a Te esetedben, akkor fizetnék neki, igazat adok neked.
2019. jún. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
1-es, köszi. Tetejébe hiába pofáztam, hogy NEM kérek továbbra sem munkadíjat, csak az anyag árát, ők csak háborognak:(
2019. jún. 11. 15:03
 3/56 anonim ***** válasza:
96%

Ha szeretned tovabbr is csinalni a hajukat, akkor talalj ki valamilyen idokorlatot, pl evente 2x,vagy szulinapi ajandek keppen, karacsonyra,stb. Vagy csaladi kedvezmeny 40%.

Ha teher meg igy is, akkor meg kell magyarazni szepen, hogy az idod penz, az anyagok penzbe kerulnek, a szalont fent kell tartani, stbstb. Nem veled van a baj, ha ezt ok nem kepesek felfogni. Mindenki penzbol el.

2019. jún. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 xKakashix válasza:
100%

csak nem látják át a helyzetet amiben, vagy ennyi az az egész, egyszer hívd el őket szépen és magyarázd el nekik, hogy mi mennyibe kerül és mennyi időt vesz el tőled ez az egész ami mellesleg nem kis veszteség lehet mivel nem fizetnek... nem te vagy a hálátlan, hanem ők amiért elvárják, hogy ingyen csináld

ha normálisak megfogják érteni, ne egymás háta mögött beszéljetek annak semmi értelme

2019. jún. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
96%

Dehogy vagy hálátlan, ők azok akik iszonyat pofátlanok. Ők mit dolgoznak neked ingyen kb kéthavonta? A lányaik neked mit csinálnak kb kéthavonta? Mert gondolom, mindig szeretnek ők is jólfésültek lenni, pláne, ha már ingyen van.

Szerintem tedd el ezt a dolgot magadban, és vond le a következtetést, hogy mi vagy Te a családod szemében...Egy percig se edd magadat rajta, normális ember, ha ilyen helyzetben van, akkor is valamivel kompenzál, és nem elvár! Örülj neki, ha megsértődnek, és eszedbe ne jusson továbbra is ingyen dolgozni nekik! Azért ez nem egyszeri szívesség, hanem rendszeres és anyagi ráfordítást igénylő dolog! Ne legyél már balek!

2019. jún. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
100%

Meg az se mindegy, hogy hányan vannak. Ha lenne két tesód, oké, havi egyszer mindegyiket megfodrászolod (festés/melír, vágás, gondolom).

Na de van négy lánytestvéred, és ha mindegyiknek lányai vannak, az még lehet 8 fiatal-felnőtt lány/nő.

Ha mindegyik csak havi egyszer jön, akkor is...

2019. jún. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
100%
Akkor igy jártak. Ha nem tetszik, menjenek máshova
2019. jún. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 acelsziv ***** válasza:
86%
Túl sokáig hagytad magad lehúzni. Legközelebb égesd el a hajukat a szőkítővel a francba.
2019. jún. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim válasza:
100%
Akkor menjenenek máshova aztán majd rájönnek, hogy mennyire kevés az anyagár ahhoz képest amit minimum elkérnek majd tőlük.Vagy munkaidőn kívül otthon a leves és a sült elkészítése közt beiktatod őket és majd mossa a fejét a kádban. Hálátlanok.
2019. jún. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
95%

Azt gondolom, anyámhoz is vinném a festéket. Az meg hogy a nagynénémhez, az alap hogy viszem a festékeket, és ha nem kérne pézt a _munkájáért_ akkor viszonoznám valamivel, akár annyival hogy segítenék kitakarítani az üzletet, megsétáltatnám a kutyáját, ami adódik. (ha már nem lenne pénzem olyankor egy tányér sütire) Akkor is ingyen munka de legalább honorálva van.


Egyébként, azt tudod hogy adózási szempontból ki kellene fizetned az erre eső adót akkor is ha magát a szolgáltatást ajándékba adod? Ezt most ne a NAV szempontjából nézd, hanem még a jog is úgy látja hogy nincs ingyen munka igazából.

2019. jún. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!