Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Fodrász vagyok, nem gondoltam,...

Fodrász vagyok, nem gondoltam, hogy ekkora gond lesz a családban, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy öten vagyunk testvérek (nő vagyok, 40 éves). Fodrásznak tanultam, először alkalmazott voltam, majd nyitottam egy kis fodrász üzletet, egyedül dolgozom. Négy nővérem van, én vagyok a "legkisebb", és anyukánk 15 éves koromban halt meg. Ami a lényeg, hogy mind a négy nővérem hozzám jár, és én mindig megcsináltam a hajukat, ebben volt festés, melír, tehát hosszabb munkák is, aki anyagigényesek is. Ahogy teltek az évek, a nővéreimnek is lettek gyerekeik, többnyire lányok, már ők is huszon-harminc évesek, és ők is ide járnak. Van olyan nap, hogy a nyitvatartási időm felében, kétharmadában nekik dolgozom. És itt a gond, ezt én is látom, de a férjem javasolta, hogy valahogy ezt azért vessem fel nekik, hogy oké, munkadíjat nem is, de az anyag árát legalább fizessék ki. (Többnyire hajfestékek, drága termékekkel dolgozom). Amikor ezt felvetettem (egyik nővérem volt itt pont), ő elment a másik háromhoz, összeült a kupaktanács, és amit én kaptam: Hálátlan kis dög vagyok, anyám helyett ők neveltek fel, és akkor ennyi hála nincs bennem, és van pofám pénzt kérni. Teljesen kiborultam. 20 éves korom óta dolgozom, mindig hozzám jártak, a családjaik egyre nagyobbak, lányaiknak is vannak igényeik. Ez mind idő is nekem, addig nem tudok mást vállalni. Közben az adó, a rezsi ketyeg, az mindig állandó, de legalább a rájuk fordított anyagok árát fizetnék ki, mert tényleg vannak napok, amikor simán mínuszban vagyok, ha egyenleget vonok. Most rám fúj mindenki. Férjem sem érti. De azért, mert ez 20 évig így ment, nem szeretném így folytatni. Nekem is egyre nehezebb, van két felnőtt gyerekem, miattuk is sokat kell vállalnom. (Amúgy hogy felneveltek anyu helyett, 15 voltam, amikor meghalt, 18 évesen már férjhez mentem.)

Mit tegyek? Tényleg hálátlan vagyok?



2019. jún. 11. 14:53
1 2 3 4 5 6
 31/56 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Szerintem ha pàr hónapig màsik fodràszhoz jàrva nekik kéne fizetniük mindent, hamar felismernék, h ez neked mekkora kiesés anyagilag...én hagynàm a helyedben, h megsértődjenek.
2019. jún. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
100%
Jó vastag bőr van a képükön mit ne mondjak. Fele munkaidőd rájuk elmegy, és még az anyagárat is te fizeted. Ez már ott él lett rontva hogy anno így csináltátok ehhez szokattad hozzá őket. Ha az én testvérem fodrász lenne és nem kérne el munkadijat a MINIMUM lenne hogy az anyagárat kifizetném. Nem neki kellene emiatt szólnia. Magamtól fizetném ki. Nyugodtan emailben akár elkuldhetned nekik itt a kérdést a válaszokkal együtt, hogy egy kicsit vegyenek vissza az arcukbol.
2019. jún. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki azzal jön,hogy legalább az anyagárat...SENKI NEM DOLGOZIK INGYEN!

20 évig hagytad magad kihasználni.Hiba volt.Visszaéltek a jóindulatoddal.Mostantól fizessenek teljes árat,vagy menjenek máshoz.Ők rúgták el a pettyest,de qrvára.


Pofáznak,és?Megszokják,vagy máshoz mennek,mindenképp te jársz jól.Eddig jó volt a kapcsolat mi?Ne áltasd magad,csicskának kellettél.

Bocs,ha itt-ott indulatos voltam,csak feldühített a dolog.(van hasonló tapasztalatom)NEM vagy hálátlan.Csak felébredtél.Ideje volt.

2019. jún. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%

Gyors számolás:

Ha csak 5ezerbe veszünk egy alkalmat(bár ez képtelenség, de kegyünk nagyvonalúak!) az egy fő esetén évi 60ezer.

4 fő esetén évi 240ezer+ a két lány az évi 360ezer

A nővérek 20 éve járnak: ez 4.800.0000,-

A két lányuk mondjuk 10 éve, ez 1.200.000,-

Ez idáig alaphangon 6.000.000,- azaz Hatmillió!!! amivel megrövidítettek téged.

(Gondolom a férjek is téged boldogítanak)


Tehát csak 5ezerrel számolva idáig alaphangon 6.000.000,- Ft-ot szedtek ki a zsebedből! ... és még ők vannak megsértődve?

2019. jún. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
100%

34-es vagyok

Azért érzem reálisnak az 5ezret átlagban, mert 20 éve kevesebb volt az ára,most viszont lényegesen magasabb, tehát átlagként elfogadható.

2019. jún. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok bíztatást, rendesek vagytok nagyon.
2019. jún. 11. 20:20
 37/56 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. Legalább az anyagok árát fizessék főleg ha nagyobb igényeik vannak ahogy írtad. Ne is törődj velük. Hálátlanok!
2019. jún. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
82%

Nekem az unokatesóm kozmetikus és mindig megkérdezem, hogy biztos,ne fizessek-e. Általában csokiban vagy másban egyezünk ki, vagy volt, hogy becsomagoltattam neki karácsony környékére egy szép határidő naplót, amibe írhatja a klienseket.


Ha mást nem, arra megkérném őket, hogy cserébe hozzanak vagy hajfestéket vagy valamit, amit szeretsz,mondjuk kávét,ilyesmit. Ha meg nem tetszik, lehet menni.

2019. jún. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez elég undorító. Simán kihasználtak ráadásul-gondolom mert ingyen van- teljesen szükségtelen mértékben járnak a nyakadra. (azért kíváncsi lennék, hogy egy fizetős helyre is ilyen gyakran járnának-e és pl. akkor is fontos volna a fodrász egy vacak szülőire, ha ki kell fizetni) Ezek után még ők vannak felháborodva mert kinyitottad a szád? Én nem hogy anyagáron, sehogy nem vállalnám egy ilyen undorító húzás után. Majd rájönnek mikor először ki kell fizetni a számlát egy szalonban. Amúgy az előzőek által leírt költségvetést nyugodtan az orruk alá lehet nyomni, tanulmányozzák csak.
2019. jún. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy hálátlan! Ők a hálátlanok; nem ismerik el a munkádat! Nem azért nevelünk föl valakit, hogy aztán elvárjunk valamit cserébe; meg egyébként is az 3 év volt; tehát nagyjából már fel voltál nevelve. Hogy ennyire nincsenek tekintettel; hogy valaki ebből él, ez a munkája, és neki is ugyanúgy családja van, meg minden. Hát ez undorító szerintem és kihasználás; hogyha ingyen dolgozol nekik. Nem vagy te a rabszolgájuk, ne hagyd magad! Nem is baj, ha megsértődtek; majd jönnek olyan vevők helyettük, akik megbecsülik a munkádat, és megfizetnek! Itt ebben a Világban semmi nincs ingyen; szóval nem szabad ilyet csinálni, hogy te veszed meg helyettük az ő hajfestéküket. Ha nem akarnak neked fizetni a munkádért, akkor így jártak. Hiszen te ebből élsz; hát ebből kell eltartani úgy magatokat; vagy szal beleszállni a közös keresetbe, büdzsébe; úgyhogy ez ennyi. Ha megsértődnek akkor az ő bajuk; de ha legközelebb nem fizetnek, akkor az utána következő alkalomra ne adj nekik időpontot szerintem. Én nem adnék. Nem azért létezem, hogy lehúzzanak anyagilag. Meg hát szóval akkor már te most 20 éve vagy a szolgájuk; csicskásuk? Ők meg 3 évet neveltek? Nincs ez így arányban, nem jó ez, nagyon nem:S
2019. jún. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!