Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én mit tudnék ilyen helyzetben...

Én mit tudnék ilyen helyzetben tenni?

Figyelt kérdés

Ez egy kicsit komolyabb dolog lesz! Kicsit hosszú!


A családom eleve egy zűrös és bonyolult család, próbáltam menekülni stb, de a legvégén rájöttem, hogy anyám mellett szeretnék lenni mindvégig.

A testvéreim valójában csak féltestvéreim, 2 fiú testvérem, ők 30 körüliek. Nem igazán dolgoznak, az egyik a rokkant nyugdíjánól él, és anyám pénzéből.

Amit még ezek mellett fel lehet sorolni az, hogy nagyon sokat piálnak, de elképesztően sokat, néha néhány barátjukat is áthívják, akik még rám kiabálnak, hogy miért vagyok ideges... meg, hogy miért nem járok bulizni, pasizni stb leku***ak, lustáznak stb


Pedig mindig én takarítok és mosogatok, főzök stb

Van egy nővérem is(27), ő is kb ugyanabban a szituban van mint én!

Persze megtehetném, hogy elköltözöm, de úgy döntöttem, hogy ismét tanulni kezdek, egy szakmát amivel viszonylag jól is keresek + jogosítvány is tervben van!


Édesapám ezelőtt 7 éve hunyt el! Azóta a család elég szétszórt lett, és én nem tudok semmit sem tenni, ezt bánom a legjobban.

Ő parancsolt a kettő úgymond ''nagyúrnak'', ha kellett akár egy jó nagy pofonnal!

Az idegességemet eleve apámtól örököltem, persze nem vagyok egy idegbeteg, de ha arra a kettő majomra gondok akkor nem tudok nyugodt lenni.


Anyám kb 8 éve beteg, konkrétan lebénult! A fiú testvérem kapja a gondozási pénzt, de persze a pénz fele elmegy a gyógyszerekre, oxigén, egészséges ételek alapanyagához, ha kell neki új ruhát venni, toló kocsi stb


A napokban hallottam, hogy a fiú testvéreim az mondták, hogy alig várják hogy édesanyám elpatkoljon!

Igazából akkor köpni-nyelni nem tudtam, hogy mondhat valaki ilyet annak a nőnek , aki kb felnevelt őket!

Apám gyerekei, apám volt felesége elhunyt, maradt a kettő fiú apámmal, anyám hozzáment apához, anyám volt férjétől elvált és maradt a nővéremmel ... remélem érthetően írtam le :)


Persze itt sorolhatnám, hogy egész nap szidalmaznak engem, nővérem, anyámat, hogy hülyék vagyunk, semmirekellők stb , parancsolgatnak.


Hogyan tudnék valamit tenni, én legszívesebben kiköltöztetném a házból, de nem tehetem, hisz a gondozási pénz nélkül nem mennénk semmire, az a kicsit pénz amit én spóroltam az kb semmire sem elég.

Szeptembertől ismét tanulni, jogosítvány és utána jön a meló, legalább némi pénzzel kitudom anyámat segíteni.


Sajnálom, hogy hosszú lett, de nem tudok mit tenni!

19 éves vagyok!



2019. jún. 15. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Pedig a költözés lenne a legjobb megoldás, hogy távol legyetek a két ingyenélőktől. A gondozási pénzt meg nem a féltesód, hanem anyád kapja. Ha elköltözik, kérheti, hogy a pénzt máshová küldjék, kérheti, hogy ezentúl csak te tud felvenni, használni.
2019. jún. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, tudom.

De jelenleg pénz hiányában vagyunk, épp ezért szeretnék én dolgozni. Mivel, ha suliba fogok járni, így valahogy mégis könnyebb számomra, a keresett pénzt inkább anyámnak adnám, neki nagyobb szüksége van rá mint nekem.

2019. jún. 15. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!