Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit kezdjek vele? Kikészít az...

Mit kezdjek vele? Kikészít az öcsém.

Figyelt kérdés
Na jó kezdjük ott,hogy utálom a gyerekeket (a nagyon kicsiket, a nagyobbak pl.3 éves nem gáz). Hogy mik erre az okok?: Folyton harapdálnak, húzogatják a hajadat, undorítóak , és folyton bőgnek, persze ez természetes, de legalább tudnád mi a bajuk, ha nem tudod akkor meg 5 órán át hallgathatod a hisztit. Erre meg nem terhes lett anyu, (mert persze csak megszakítással lehet "védekezni") aztán én mondtam neki elégszer, hogy vetesse el, hát rendesen el is gondolkozott rajta ( kora miatt:44), de persze természetesen kicsúszott az időből és megszülte a kis porontyot. Most meg nekem kell eljátszani a példás testvért a rokonoknál. Hát nemrég egyedül kellett rá vigyáznom *-* (felér egy kínzással), aztán megint kezdte a bőgést, próbálkoztam én ezzel azzal de persze nem hagyta abba, erre én hagytam a fenébe és éltem tovább kis életem, erre jött a hülye szomszéd hogy hangos a gyerek. Én összevesztem vele és a gyámüggyel fenyegetőzött (még lehet hogy egy kicsit örültem is neki), jó hogy nem bírom de akkor anyámék tuti "megöltek" volna úgyhogy elrendeztem és nincs probléma. Látjátok megint ő kevert bajba! Mi a csudát csináljak vele hogy elmenjen vagy normális legyen? 16/L

2019. jún. 21. 08:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem az a kisbaba nem tehet arrol, hogy milyen körülmenyek köze született. Nem hinnem, hogy öt kene barmiert is okolnod, illetve te is voltal kicsi. Edesanyad elegge felelötlennek tünik, hogy a te nyakadra szült meg egy gyereket, arrol nem beszelve, amit a vedekezesröl irtal, meg hogy "kicsuszott az idöböl". Eleg egyszerü lelek lehet szegeny. Es ugy tünik, ö eleg lazan all ehhez az egeszhez. Nem azt mondom, hogy neha nem vigyazhatsz te is ra, de nem 5 oran keresztül egyreszt, masreszt ez az ö feladata leginkabb. Szerintem beszelj vele, hogy ha megszülte a gyereket, vallalja a felelösseget. Es szerintem te meg nyugodj le egy kicsit, mert elegge dühösnek tünsz, söt agresszivnek is. :) peace.
2019. jún. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
39%
Te sürgősen keress fel egy pszichiátert! Az ilyenekből lesznek a gyerekgyilkosok! Fiatal lány vagy, hogy lehet benned ennyi gyűlölet és önzés? Ez ijesztő! Szerinted te milyen voltál? Pont így viselkedtél! Lehet, téged kellett volna otthonba adni, ahol talán emberségre nevelnek, de anyád valamit nagyon elcseszett.
2019. jún. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
37%
#2 elözö vagyok, nem akartam ilyen drasztikusn fogalmazni, mint te, de igazad van. Elsö gondolatom nekem is az volt, hogy nehogy baja essen a kisfiunak. :(
2019. jún. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
54%
Kamu.
2019. jún. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
76%

Én megmondanàm anyámnak, hogy magának szült nem nekem. Nem, nem azzal lenne a bajom, ha rám bízza hanem inkább azzal, hogyha meg se mutatja vagy nem érezteti velem azt, hogy ha hívom, hogy baj van akkor 5 perc és ott van, segít.

Kérdező, legyél toleránsabb vele. Azt se tudja, hogy mi az a víz, nemhogy ne sírjon. Kisbaba, ezt tudja.

Illetve a válaszolókat is szeretném megkérni, hogy ne kioktatni akarják a kérdezőt, hanem inkább segíteni. Egy mondat is lehet olyan hatással lehet rá, hogy azt mondja kihívja a gyámügyet, mert az anyja felelőtlen.

2019. jún. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
30%
Szegény gyerek mit tehet róla, hogy egy IDIÓTA vagy? Gondolj már bele, te nem voltál kicsi? Egy kisgyerek lehet hogy idegesítő szamodra, de nagyon sok szeretet kell neki és gondoskodás, és türelem! Ha most goromba vagy vele és semmibe veszed és bántod, akkor egy életre lelkiismeretfulldalásod lesz miatta, mert mégis csak a TESTVÉRED!!!!
2019. jún. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
11%
Mi az, hogy felelőtlen az anyja, és hogy magának szülte a gyereket???????? Hll van az leírva, hogy az anyja nem törődik a kicsivel?? Hol van az leírva, hogy nap-mint nap vigyáznia kell a testvérére??"Hát nemrég egyedül kellett rá vigyáznom" ez nekem egyszeri alkalomnak tűnt!
2019. jún. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%
De hosszú ez a nyári szünet.
2019. jún. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
16%

Remélem kamu.


Ha nem, húzz el pszichológusra de rögtön. Neked SEMMI közöd nincs ahhoz hogy anyád vállal-e kistesót. Ha egyáltalán bele mertél szólni elvetesse vagy se, már az határátlépés, nem tudom nevelési hiba vagy pszichés gondod van, de az írásod alapján utóbbira tippelek.

Egy kisbaba sokat sír, akár öt órán át is, az meg hogy EGYSZER az életben neked kellett rá vigyáznod, az nem azt jelenti hogy a nyakadra szültek olna (mint az egyik előző válaszoló állítja)

2019. jún. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
74%
16 évesen nem gondolnám, hogy órákra a tesóra kell vigyázz, aki kicsi. Mondd el anyádnak, hogy nem tudod megnyugtatni, ha sírni kezd, és csak rövid időre bízza rád.
2019. jún. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!