Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nővérem esküvőjére mennyit...

Nővérem esküvőjére mennyit pénzt illik adni?

Figyelt kérdés

Nővérem nyár végén férjhez megy,én leszek a tanúja ugye ez azt jelenti,hogy párommal a násznagyok leszünk és az asztalfőnél fogunk velük ülni.

Ilyen esetben ti mennyit adnátok ?

És ezen felül van valami feladata a násznagyoknak ?


2019. júl. 20. 08:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
40%

Pénztárca függő. Fejenként 25-50 ezer között adnék. Azaz ketten együtt a pároddal 50-100 között, pénztárcától függően.

Az 50 sem gáz már egyáltalán, sőt.

2019. júl. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
62%
Amennyit a pénztárcád megenged.
2019. júl. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
33%

Nálunk ugyanez a helyzet, szeptemberi esküvő lesz. Én segítek intézni tesómnak a dolgaikat, egyelőre nem mondta, hogy az esküvőn milyen szerepünk lesz. Ha lesz egyáltalán valami extra. :-)

Mi nászajánékba 70 ezer+ 2x5 ezer (menyasszonytánc) forintra gondoltunk.

Kevés vagy nem kevés, nem tudom, de nem is érdekel. Ennyit tudunk adni. Ismerem őket, nem fognak megsértődni, más meg úgysem fogja megtudni, hogy mennyi az annyi.

2019. júl. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
26%
100 körül ha megengedhetitek magatoknak. Ha gazdagok vagytok 200
2019. júl. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
50%
Ez most komoly? Alap hogy százezreket ajándékozzon az ember? Nem tudom kinek az álmában kap több milliót a násznéptől az új pár.....
2019. júl. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem is amennyit a pénztárcád megenged. Sajnos sokan nem értik meg, hogy a sokan nem engedhetnek meg magunknak több tízezer forintot odaadni egy esküvőre. Sok esetet hallottam már, hogy valaki kölcsönt is vett fel ilyen esetben, vagy felélte a tartalékát... tök fölösleges.
2019. júl. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
35%
Esküvő méretétől függően simán összejöhet milliós összeg. Ha csak szűk családi körben, 20-30 embernek tartják, akkor persze kevésbé valószínű, de egy 50-60 főnél már simán.
2019. júl. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
37%
5, egy 80 fős lagzi, fejenként 10ezerrel már 800e. És ennél általában sokan adnak többet, nem nehéz a milliót összeszedni.
2019. júl. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
61%

Hát nem tudom. Testvéremnek én nem biztos hogy adnék pénzt.

20-30 ezret adni, mint bármely más rokon, kicsit kevésnek tűnik. 100 -200 ezer meg nagyon sok, mármint annyi pénzem nem lenne . Meg nekem fura nagyon, hogy testvéremnek adjak pénzt/ ő adjon nekem.

Inkább valami közös a szülőkkel, pl mi fizetjük be őket nászútra vagy ilyesmi. De egy borítékot odanyomni a kezükbe, hááát...

2019. júl. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
53%

6# aki kölcsönt vesz fel, az meg is érdemli.. Egy esküvőt valószínűleg már egy évvel előtte megtudsz, főleg közeli családtagnál.. Havi 1-2 ezret félre teszel fejenként és megvan az összeg..

Igenis illik kifizetni a fogyasztásod és pluszban pár ezerrel hozzá járulni a közös életük megkezdéséhez vagy a nászúthoz.

Nekem nem lenne pofám 5 ezerrel oda állítani, de ha neked a tizenezres tétel sok, akkor lelked rajta.

A huszadik unokatestvérnek akit 20 éve nem láttál persze nem kell annyit vinni, el se kell menni, ha teher.

De testvérből általában 1-2 van és együtt nőttetek fel, fontos neked..

2019. júl. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!