Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktozerzekeny lettem. Tartsam...

Laktozerzekeny lettem. Tartsam be egyenlore a dietat vagy ehetek laktozmentes eteleket+ha olyat eszek ragotabletta?

Figyelt kérdés
Nem tudok semmit,hogy lenne a jo mar evek ota hasmenesem van napi 1x kb amugy nem nagyon volt mas tunet. Es most tartsam be a dietat vagy jo az,ha laktozmentes eteleket,italokat eszek/iszok +neha neha eszek normalisat is de veszek be hozza ragotablettat amit kiirt az orvos.
2019. júl. 24. 21:58
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:

Direktbe ne igyál/egyél olyat, amiben van laktóz. A tabletta arra jó, ha pl ételben nem tudod van-e, vagy olyan helyen vagy ahol ezt nem tudod kiküszöbölni,pl. étterem.

De ha gondolod, próbáld ki, csak nem tudod a mértéket, elvileg benne van a lebontó enzim a tablettában.

2019. júl. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát a tablettát nem kéne mindennap? De azzal meg nincs baj,ha mindennap laktoz mentes tejet sajtot fogyasztok?
2019. júl. 24. 23:54
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
A tabletta leírását meg kell nézni, hogy mikor mennyit szabad belőle bevenni,de én nem szedném minden nap. Mivel az arányokat nem tudod, ezért most még nem kísérleteznék vele. A laktózmentes tejben a laktóz eleve lebontott állapotban van, azért édesebb, a tabletta meg csak max párhuzamosan tud hatni vagy teljivás után utólag.
2019. júl. 25. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lactase enzimet írt gondolom az orvos fel. Nyugodtan szedheted minden nap, ha olyat eszel amiben laktóz van. Fagyi, tejföl, tejszínes süti, stb. Így nem lesz semmi bajod tőle. Probiotikumot is szedjél, így a laktóz érzékenységed is javulni fog. Tapasztalatból írom.
2019. aug. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!