Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Minden kajától puffadok, van...

Minden kajától puffadok, van megoldás?

Figyelt kérdés
Már kb semmit nem merek enni egyszerű szénhidrátokon, és zsíron, olajon kívül. Tejet nem ehetek, glutént, búzát sem eszek mert rosszul vagyok utána, tojást sem már, szóját sem, kb az összes allergént kihagyom már bízva abban hogy jól leszek, kakaót sem eszek amire allergiás vagyok és azóta jobb, de ma csináltam egy mentes pizzás csigát amibe volt paradicsom, meg gyümölcsöket ettem és brutálisan felpuffadtam, annyira görcsölök, mit csináljak?
2019. júl. 25. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz. Mindenképpen kezdj el valamilyen jobb fajta probiotikumot szedni, azzal semmiképpen sem ártasz. Pl. probio 6. Azt kell tudni, hogy nem elég egy dobozt végig szedni, alsó hangon három hónapig kell szedni bármilyen probiotikumot, hogy tartós hatása legyen. A gyümölcsöknek mindig hámozd le a héját, a paradicsomnak is. Gyümölcsre közvetlenül soha ne igyál vizet. (Attól azonnal elkezd erjedni a gyomrodban). Sok zöldség puffaszt. Ha eszel főtt zöldséget, akkor fedő nélkül főzd, úgy kevésbé puffaszt.
2019. júl. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A vegyszerek miatt? Hisztaminosok is hasonlóak...Köszi egyébként a hasznos választ! Végre valaki :) Dokikra meg már nem számítok. Belgyógyász, gasztro, semmi se segített.
2019. júl. 25. 20:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Gluténnek is van ilyen hatása

Azaz lehet hogy glutén allergiád van


Próbáld ki a glutén mentes diétát és ha használt akkor menj orvoshoz


Ha diagnosztizálják akkor adókedvezményt is kaphatsz

2019. júl. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom, most direkt nem eszek azt sem, a glutén vérteszt mindig negatív de azután szoktam rosszul lenni ha eszek. Most már 2 hete nem ettem, de véletlen kerülhetett kicsi a kajáimba. Családban nagyon nehéz ezt csinálni, főleg, hogy 5-ből 4 ember el se hiszi hogy nekem bajom van akármitől, és az egyetlen bajom az szerintük, hogy nem szeretem a szilvát,nem eszem disznót, meg marhát, meg tejet (amire érzékeny vagyok, a fenébe is...) :/ Figyelmetlenek, a dolgaimat nem tudom tőlük külön mosni, mert úgy is összekenik...
2019. júl. 26. 12:39
 5/6 A kérdező kommentje:
Az adókedvezmény dolgot eddig sem akarták elintézni a dokik, mert szerintük a laktózosság nem betegség. Az unokatesómnak is ez a baja, ő kapott rá. Semmi más neki. Nekem a fehérje is de nem adnak. Az összes barátom aki ilyen kapott. Mikor még nem volt a fehérje akkor sem, pedig ha a laktózmentestől is rosszul vagyok (laktáz meg sosem segített), ez nekik egyértelműnek kéne hogy legyen :/
2019. júl. 26. 12:42
 6/6 A kérdező kommentje:
Volt régen egy gyógyszer is amit szednem kellett, laktózos, nincs helyette másmilyen, csak az az egy. Annál sem hatott a laktáz, akármennyire orvosi meg tiszta meg nagyon kevés, pár mg.
2019. júl. 26. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!