Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mit lehet tenni laktózérzékeny...

Zsofimágus kérdése:

Mit lehet tenni laktózérzékenység esetén?

Figyelt kérdés
Kb 4-5 hónapja vettem észre, hogy laktóztartalmú ételek/italok fogyasztása után szörnyen görcsöl vagy megy a hasam, ezért én a laktózérzékenységre gyanakszom, viszont sajnos nincs lehetőség arra, hogy orvoshoz menjek, ezért itt szeretném megkérdezni, hogy esetleg van valami, ami segíthet ez ellen? (Azon kívűl hogy nem fogyasztok laktózt) Esetleg valami gyógyszer (recept nélküli) vagy valamilyen diéta?
2019. júl. 25. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Laktáz enzimet szedni

Miért nem tudsz orvoshoz menni? Egyáltalán nem biztos, hogy laktózérzékeny vagy

2019. júl. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van több féle recept nélkül vásárolható gyógyszer, amit tej termék fogyasztásával egy időben kell bevenni, és segít lebontani a laktózt. A gyógyszertárban segítenek választani.
2019. júl. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Laktáz enzimhez szakorvosi javaslat kell, különben nincs rajta támogatás. Egyszerűen kerülni kell a laktózt, nem annyira nehéz az, csak jó lenne tudni, tényleg az e vagy tejfehérje allergia.
2019. júl. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2019. júl. 26. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!