Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Az mennyire baj, hogyha...

Az mennyire baj, hogyha valaki allergiás egy vagy több kozmetikumra és mégis azzal mérgezi magát, hogy használja?

Figyelt kérdés

Többek között a dezodorral vagyok így, hogy muszáj használni, de a 98 %-ra allergiás vagyok. A legenyhébb az, hogyha ráfújod, rákened a bőrödre és viszketni kezd, meg bepirosodik.

Volt olyan, amitől bedagadt a szám, a legdurvább egytől tele lettem a nyakamon, hátamon csalánkiütéssel, ami 2 hétre múlott el teljesen, mint abbahagytam.


Muszáj használni pedig.... Most ezt találtam, ez jó, de ilyen melegben alig tart pár óráig és szétizzadom magam és nagyon drága mindennapos használatra:

[link]


Aluminiummentestől meg büdös leszek, jobban, mint az izzadság és azoktól is ugyanúgy kialakulnak a tünetek.


Találtam egyszer egy olcsóbbat, amitől nem volt bajom, de attól meg sötétbarna lett a bőröm, min tha hónaljkutya és 2 hónapos kosz keveréke lenne, plusz a ruhákat is befogta sötétbarnára, dobhattam el...


Arckrémektől is járok így, vagy sok minden.


Baj, ha mégis használom, vagy megéri mégis többet rákölteni gyógyszertári dolgokra, vagy többször használni?


2019. júl. 31. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ha az allergiás tünet neked nem zavaró....

Lehet kapni v készíteni házi dezodort, szódabikarbóna és kókuszzsír v sheavaj keverékből. Ugyanezeket kapni is lehet, a dm-ben láttam pl fém dobozban van. Ugyanígy kézműves boltokban. Keress rá, ezek nagyon jól beválnak és mivel általában illatanyag nélküliek v minimálisan, nem is allergizálnak. Nincs bennük aluminium és hatnak. (Egyébként sztem nem az aluminiumra vagy allergiás)

2019. júl. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne használd, amire allergiás vagy! Nem játék, komoly veszélyt jelet, sokkot kaphatsz tőle!

"Az anafilaxiás sokk életveszélyes állapot. Ilyenkor a szervezet annyira túlzásba viszi az allergén elleni védekezést, hogy összeomlik a légzés, összeomlik a keringés. Azonnali beavatkozás nélkül az allergiás sokk halálhoz vezet."

2019. júl. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!