Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szóval tegnap voltam a tüdőgon...

Szóval tegnap voltam a tüdőgondozóba. (Többi lent)?

Figyelt kérdés

Naa szóval tegnap elmentem ugye,de hat sok mindent nem értek ezzel kapcsolatban

A leletre ezek vannak írva:

-Beavatkozások:

°

°

°

°

°

°

°

-anamnezis:Ho. kéri kontrollvizsgálatát. A gyermek pulmologián gondozott beteg volt. ....................

A Lordestin rendszeres szedése mellett melkasi discomfort érzese van nyugalomba és terhelésnél is. Bronchitises panaszai is vannak.Dohányzik

-dohányzas anamnezis:

-Legzésfunkció:Nyugalmi LF: 100%-on felüli értékek

KCl provokáció: negatív

-Mellkas rtg: Kóros pulmonális többlet árnyék nem látható. Aktív tüdőgümőkórtól mentes. Cor nem nagyobb,kórosan nem configurált.

-Javaslat:antihistamin szedése. Szemtünetek esetén Spersallerg szemcsepp, ill. Mometason cipla használata.


SZIGORÚ DOHÁNYZÁSI TILALOM!


Naa szóval ti mit gondoltok? Miért volt szükséges így feltüntetni ezt a vegére ennyire súlyos lenne a dolog?

És miaz hogy a szív nem nagyobb,kórosan nem configurált?



2019. aug. 1. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért írta, hogy ne dohányozz, mert azt gondolja, hogy a dohányzás nem tesz jót. Talán igaza lehet.

"És miaz hogy a szív nem nagyobb,kórosan nem configurált?" Először is nem miaz, hanem mi az. Az, hogy a szív nem nagyobb, azt jelenti, hogy a szív nem nagyobb. Erre nem nagyon van más kifejezés. A kórosan nem configurált, azt jelenti, hogy nem kóros az alakja. Magyarul a szív rendben van.

2019. aug. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti hogy semmi bajod nincs és a cigit kéne letenni mert nagy valószínűséggel attól van mellkasi panaszod.
2019. aug. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"a gyermek pulmonologián gondozott beteg volt"

tehát valószínű 18 alatt vagy, valószínű tüdőproblémákkal gondoztak korábban, tehát miért dohányzol?

ezért írta rá, hogy ne dohányozz. főleg ha még panaszaid is vannak.

2019. aug. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolso válaszoló

Igen 17 éves vagyok..

2019. aug. 4. 11:43
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor nincs probléma,megnyugodtam

Köszönöm a válaszokat!

2019. aug. 4. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!