Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hogy lehet az hogy ennyi...

Hogy lehet az hogy ennyi mindenre allergiás vagyok, mégsincs semmilyen panaszom?

Figyelt kérdés

Voltam allergia vizsgálaton ami kimutatta (vérvétel), hogy 15 dologra allergiás vagyok,még sem tapasztalok semmilyen panaszt. Ez mitől lehet?


És hogy lehet hogy allergiás vagyok az aranyhörcsögre? Soha életemben nem voltam aranyhörcsög közelében. Lehet egyáltalán ennek a vizsgálatnak hinni?



2019. aug. 2. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok vele. Rendes szurkálásos vizsgálattal kimutatták Allergológián, hogy allergiás vagyok egy csomó fűre, parlagfűre, ürömre stb., ehhez képest pl. pár éve egy parlagfűmezőn kellett őrségben lennem napokig, nem volt semmi tünetem. Egy kajától meg évek óta anafilaxiás sokkot kapok, kaptam miatta antihisztamin meg adrenalin injekciót már, arra meg állítólag nem vagyok allergiás. Illetve vannak olyan tavaszok, amikor hetekig tüsszögök, de legtöbbször meg egyáltalán nem. Szóval nekem sem tűnik éppen százasnak ez a vizsgálat.
2019. aug. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Számomra nagyon érdekes, hogy tünetmentes vagy viszont ennek oka lehet a környezetedben elő nem forduló allergének vagy előfordul, de keresztallergia esetén nincs jelen egyéb tényező ami kiváltaná a reakciót!

Szóval szerintem helyzet függő és nem csak a génjeid függvénye!

2019. aug. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bármikor kitörhet az erős allergiás reakció,ha teszt kimutatta akkor akkor benned van a hajlam.

Nálam pl.úgy kezdődött hogy olyan ~30éves korom tájékán hogy elmentem egy virágzó orgonabokor mellett,20 méter múlva már taknyom nyálam egyben volt,később csökkentek a tünetek de amikor pár hét múlva kivizsgáltattam magam kiderült hogy allergiás vagyok a parlagfűre,fekete ürömre,összesen 11 allergénre.Olyat is mutatott,pl.toll,ami elvileg egész évben zavarna de mégsem pedig tollpárnám van.

2019. aug. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!