Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ételintolerancia tesztnek a...

Ételintolerancia tesztnek a Synlab-ot vagy a Foodtest-et ajánljátok?

Figyelt kérdés
Ételintolerancia tesztnek a Synlab-ot vagy a Foodtest-et ajánljátok? Mindkettőt elfogadja egy orvos?

2019. aug. 4. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az elsőn voltam. Persze, hogy elfogadja az orvos. Miért kételkedne? Ha megvan a Synlab teszt, azzal mehetsz a gasztroentrológiára.
2019. aug. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Szia, ez a synlab - os mennyibe kerül? Mire kérted a tesztet? Én csináltatni szerettem volna laktózt, de az asszisztens nő nem tudta kibogarászni... (? Elég furcsa na mindegy) ezért a sima "Tej" lett kérve, ami 5 ezer Ft volt Glutént is szerettem volna, de arra meg azt mondta, hogy az 22 féle komponens és 70 valahány ezer. Azt azért hozzá teszem, azért választottam a Synlab - ot, mert azt ígérték, hogy pár perc alatt megvagyunk, aznap kész az eredmény , ehhez képest másfél órát vártam a sorban és még én fizettem egy csomó pénzt (mást is nézettem). Legközelebb a sima sztk - s laborba megyek korábban időpontosként kellet 18 percet várnom. Az legalább teljes körű nagylabor volt és INGYEN.
2019. aug. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

elmondok egy titkot: a synlab és a foodtest egy és ugyanaz. csak van 20-as nutritív vagy inhalatív, ill 40-es nutritív vagy inhalatív. a foodtest csak nutritív 200+ vizsgálattal...

laktóz intolerancia (genoid ez is synlab) genetikai vizsgálat, amii pontos.

cöliákia vizsgálat is van genoid de van "sima" centrumlab (centrumlab=synlab), de cöliákia cCSAK ÉS KIZÁRÓLAG BIOPSZIA alapján állapítható meg.


centrumlab=synlab=foodtest=genoID egy és ugyanaz...

2019. aug. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Synlab jelentés mintáét hol találok? Foodtestnél tök jól mutatják milyen papírt kapok majd. Vagy akkor az is kb ugyanez? Nagyon köszi!
2019. aug. 4. 22:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ha a centrumlabnál már vettek tőled vért, akkor kb, olyan. listaszerűen végigmegy az adott allergéneken, mutatja a referenciát, hogy mi számít kórosnak. hajól emlékszem az allergén neve alá írják a szintet. a foodtest valóban pontosabb, de akinél nem csak étel merül fel, annál tökéletes mert inhalatív is benne van (VEGYES TESZT! esetén).

Igazából lutri, hogy kimutatja-e (hogy őszinte legyek), nutritívnál függ attól, hogy mennyire táplálkozol vegyesen, mert ha félsz, hogy puffadsz, megy a hasad, és nem eszed az adott ételt, akkor nem feltétlenül mutatja ki.

Ha megcsináltatod a foodtestet, akkor ne sajnáld, és egyél mindent, és sokkal pontosabb.


én egyébként amondó vagyok, hogy egyszer az életben mindenkinek legyen egy endoszkópos vizsgálata, az jó képet ad, igaz, hogy kellemetlen, de célszerű lenne, főleg, hogy a vastagbélrákos egbetegedés már nem csak az idősebb korosztály sújtja...

Továbbá az irritábilis bélszindróma is elég elterjedt, szoktam mondani, hogy a dietetikusok országos szövetsége nevezetű (asszem) oldalon célszerű nézelődni, valamint ilyenkor kipróbálni a FODMAP diétát, kicsit "rehabilitálni" a bélrendszert, relaxálni és utána visszatérni a vegyes táplálkozáshoz.

Amit én észrevettem, hogy a betegek túl sokat stresszelnek, több "én" időt kéne beiktatni, teázni stb.

Ha valakinek folyton görcsölő, puffadó hasa van, akkor érdemes utána nézni, hogy van e colitis ulcerosa vagy Crohn-betegség.

Erről sokat lehetne írni, kicsit eltávolodtam az eredeti témától, ne haragudj. Remélem azért tudtam segíteni.


Lényeg a lényeg: ha pontosabb eredményt akarsz, akkor táplálkozz vegyesen (előtte ne diétázz!) és a foodtestet próbáld meg (ott sokat néznek), de érdemes lenne megkérdezni egy orvost vagy a centrumlab/synlab oldalakon utánanézni/érdeklődni. - drága a foodtest, de sok helyen akciós, ami nem feltétlen synlab6centrumlab, mivel sok egészségközpont van szerződésben velük!

2019. aug. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok a részletes válaszodért! Köszönöm!
2019. aug. 5. 23:04
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Végül elmentél, releváns eredmény jött ki és hatott a diéta?

2020. aug. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elmentem, és megcsináltattam a tesztet. A háziorvosom csak annyit mondott rá: "Hát akkor ne igyon több tejet, és ne fogyasszon tejterméket."

Azóta semmi panaszom....( 6 éve )

2020. aug. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az igen!

Akkor csak releváns ez a vizsgálat. Mert én hideget meleget hallok róla. Egy dietetikus azt mondta az IgG humbuk szokott lenni. Magán gasztrós meg azt mondta nekem, hogy ez igenis tejfehérje intolerancia és el kell hagyni X időre. Szóval érdekes. De örülök, hogy te jobban vagy ezek szerintem neked is a tej volt pozitív.

2020. aug. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!