Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Volt már valakinek ilyen...

Volt már valakinek ilyen allergiás reakciója? Ha igen, mitől?

Figyelt kérdés
Két hete kezdődött az egész.20 éves vagyok, soha nem voltam allergiás semmire. Egyik este a semmiből három kicsi helyen észrevettem, hogy csalánkiütésem van. (Soha nem jött ki még rajtam ez sem) Másnapra reggel a kezeimen és a lábaimon, estére pedig az egész testemen óriásira dagadtak a kiütések. Reggelre egy darab sem volt, pedig nem csináltam vele semmit.A harmadik napon éjfél körül ismét tele voltam velük. Elmentünk az ügyeletre,ahol nem vizsgáltak meg, csak kaptam egy injekciót plusz felírt egy gyógyszert az orvos, amiből egyet aznap este kellett bevennem, egyet pedig másnap reggel és azt mondta ettől el fog múlni, így is lett 4 napig. Múlt hétfőn újra kijöttek, viszont nem dagadtak nagyra, hanem egyesével voltak a végtagjaimon, gondoltam biztos gyógyul, vettem be a gyógyszerből kb minden nap egyet. Egyszer kijönnek, egyszer nem, általában este vagy éjjel. Írtam részletesen hogy mit eszek,viszont semmi összefüggés. Rászoktam a narancslére, amitől lehet ilyen csalánkiütés,de egy hete nem ittam és mégis újra előjönnek. Hétvégén a szemem is bedagadt,plusz újra megdagadtak a kiütések és foltokban voltak, nem pedig egyesével. Újra elmentünk az ügyeletre, az orvos felírt mégegy gyógyszert aminek az adagját naponta csökkentenem kell.Sajnos ugyanúgy kijönnek gyógyszer mellett is.1-2 óráig erősen, aztán eltűnnek. Az új gyógyszert egy hétig kell szednem. Folyamatosan csak erről olvasok, nem tudok másra figyelni, bepánikolok mikor meglátom hogy újra kijönnek és egyre nagyobbak, mert nem tudom hogy mi az oka és csak arra tudok gondolni hogy nehogy bedagadjon a torkom is.Nem tudom hogy mit egyek, a gyomrom is kikészült, gondolom a sok erős gyógyszertől. Tegnap a szám körül is voltak, ismét bedagadt a szemem,+mikor kezdenek kijönni lázasnak érzem magam. Volt már valakinek ilyen csalánkiütése ami több hétig tartott és úgy ahogy jött el is múlt, vagy valószínű ez már végigkísér később is és komolyabbról van szó ?

2019. aug. 12. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlenül menj el orvoshoz, meg kell állapítani, hogy mire vagy allergiás! Vannak ehhez különböző tesztek, majd a háziorvos továbbküld a megfelelő szakorvoshoz.
2019. aug. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne az ügyeletre menj hanem a bőrgyógyaszatra

Nem is biztos hogy allergia.

2019. aug. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyeletes orvos nem szakorvos. Úgy látszik mindenkibe a szokasos allergiaellenes injekciót nyomjak ott. Ismerősöm is így járt. Aztán a bőrgyógyaszaton azonnal kiderült mi baja van. A meleg is kedvez a kiütéseknek.
2019. aug. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megyek orvoshoz holnap mindenképp, csak Németországban lakunk pár hónapja és a magyar háziorvos holnap lesz először.Az ismerősödnek végül mi baja volt ha nem allergia?
2019. aug. 12. 20:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Ágyi poloska, tetű vagy pók.
2019. aug. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem, egyik sem.
2019. aug. 27. 10:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia , végülis kiderült?
2019. szept. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!