Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Viszket a lábfejem. Miért?

Viszket a lábfejem. Miért?

Figyelt kérdés
Most lett új munkahelyem, ahol 24 48ban dolgozom, öltönyben, és bőrcipőben. Éjféltől reggel 6ig aludhatok, s ilyenkor leveszem a cipőt. De amint visszahúzom, annyira elkezd viszketni a lábfejem, hogy elviselhetetlen. Leveszem a bőrcipőt és elmúlik. Mitől van ez? Hogyan orvosolható? Köszönöm.

2019. aug. 13. 05:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Kezdődő (?) bőrgombásodás műszálat tartalmazó zokni/harisnya miatt ?
2019. aug. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem tartom valószínűnek a gombásodást, ha semmilyen más tüneted nincs.


Nálam az okozza ezt, hogy száraz a bőröm, és a zokni anyaga a rüsztömnél kidörzsöli a lábfejem, mert ott nyomja az elegáns cipő, ahol meg van kötve. Én amikor recepciós voltam éjszakásban, akkor jöttem rá erre, tehát hasonló a helyzet. Ezen ront, hogy ezek a cipők kevésbé szellőznek, így enyhén izzadsz is alatta, ami a só miatt mégjobban elősegíti ezt a helyzetet.


Én niveával kentem a lábfejem, meg vastag, puha zoknit vettem fel, ettől elmúlt.

Aztán megfogadtam hogy csak olyan melóhelyen dolgozom ahol kényelmesen öltözhetek.

2019. aug. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Lehet hogy a zokni is az oka, azt tudom, hogy borzasztóan izzad a lábam. Kényelmes a szett, a cipő is. Csak elviselhetetlen a viszketés.

2019. aug. 13. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!