Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Orrspray - függő vagyok,...

Orrspray - függő vagyok, segítség?!

Figyelt kérdés

Évek óta dugul az orrom, amit csak az Otrivin orrspray “orvosol”.

Negatív Epicután tesztek, éveken át tartó eredménytelen antihisztamin kezelések(Aerius, Lordestin, Lendin, Eonic,Cetirizin), szteroidos orrsprayk(Nasonex, Mometason, Montelucast, Beclonasal, Dymista), mellkas rtg neg, vérvétel neg.

Eddig ősszel jelent meg és tavaszig tartott ki, az idei “szezonban” november óta használom MÉG MINDIG. = Heti 1 doboz Otrivin.

Van aki hasonló cipőben jár?

Kérlek csak akkor írj, ha jártas vagy a témában/érintett vagy-voltál.



2019. aug. 15. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Arcüregi vizsgálat nuku? Epi teszt negatív orrpolipnál és sövényferdülésnél, ahogy a mellkas rtg is és a vérvétel sem fogja kimutatni. Arra se az antihisztamin sem a szteroidos orrspray nem jó.

Arcüreg, orrüreg szkópos vizsgálat, rtg-s vizsgálat, ha szükséges MR/MRI. Egész évben allergizáló dolog, ami meg csak az orra hat, nem nagyon van.

Nem feltétlenül vagy függő, ha szükséges, hogy kidugoljon. A dugulásoknak oka van, azt kell megtalálni. Antihisztaminra javult volna, ha allergia lenne, legalábbis az allergiás reakciók arra javulnak a legjobban. Mindkét orrlyukatnál dugul, vagy csak egyik oldalt? Ha egyik oldalt, akkor fix egyoldalú, vagy váltakozó? Más tünet? (Fejfájás, visszatérő hőemelkedés, lüktetés, tompaság, álmatlanság, vagy fáradtságérzés...stb)

Addig pedig tovább kell menni, hogy derítsék ki, mi baj.

2019. aug. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a válaszod! Fül-orr-gégészeten is voltam már, azt mondta az orvos, hogy nem tud megvizsgálni ameddig meg van dagadva az orrnyálkahártya(nem látott semmit), és ő is csak Mometasont írt fel... (Orrmandula műtétem volt kisgyerekként)

Mindkét orrlyukam dugul, fejfájós vagyok(migrénes), illetve az allergia vizsgálaton a doktornő, gondolt refluxra is, ami tünetek nélkül jelen lehet, és esetleg okozhat orrdugulást.

Ebben az esetben azt nem értem, hogy az életem legstresszesebb szakaszában, nem dugult az orrom hónapokig, akkor hogyan is van ez?

Mellékszál: nátha mellett folyamatos szemgyulladással(könnyezés) kerültem az allergia dokihoz, amire adta az Aeriust, és később jött az orrdugulás.

Most használom a Dymistát, illetve kaptam egy orrmosót is, megpróbálom pár napra mellőzni az Otrivint, hátha kitisztulnak a járatok, csak az egész egy kínkeserves szenvedés, mert aludni sem tudok tőle.

Várom válaszod.

Niki

2019. aug. 16. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!