Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Akinek volt már perioralis...

Akinek volt már perioralis dermatitisze, mitől múlt el? Hogyan sikerült kigyógyítani belőle?

Figyelt kérdés
Évek óta küzdök vele.

2019. aug. 20. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Én annyit tudok, hogy apunak ilyen van.

Ő már rájött, hogy a boltban kapható összes hússal baj van. Valószínű, hogy antibiotikummal kezelik már a csirkéket is.

Most már kolbászt sem ehet.


Próbáld ki, hogy nem eszel húst egy hétig. Tiltólistán van, hogy beülj vendéglőbe, mert ott rosszul főzik meg az ételt, bármilyen étterem legyen.

Tehát Meki tiltólista és bármilyen felvágott, parizer.

Ha főtt húst saját magadnak csinálod az még rendben van, jöhet még a hal/fehérhús.

2019. aug. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem eszem húst gyermekkorom óta, kizárólag hal és csirke.
2019. aug. 24. 13:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem évekig volt és kaptam rá mindenféle kenceficét... Tartós javulás nem volt tőle. Viszont egy idős orvostanhallgató kollegám javaslatára elkezdtem szedni orvosi ezüskoloidot. A patikákban lehet kapni öblögető formájában. A dobozra az van írva hogy ne nyeld le, de pont h le kell. Ahol van folt, oda is kell spriccelni belőle. Nálam két hét múlva teljesen tünetmentes lettem.
2020. febr. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kiváltó okot kell megkeresni. Okozhatja pl. fluoridos fogkrém, de gondolom ezt már tudja kérdező, hiszen utánaolvashatott.


Nekem munkahelyi ártalomként jelent meg, szerves oldószerekkel dolgozom. Vetettem maszkot és spec szűrőt.

Az egyetlen ami hatott a szűretlen alamecet!! 1:4 vagy 1:2 hígításban vízzel, vattával felviszed. Elég erős szaga van :) Féltem tőle, hogy marni fog de nem. Ha súlyos az állapotod, akkor ha megszáradt bőrnyugtatásra lehet finomítatlan kókuszolajat kenni.

Én innen vettem a szűretlen almaecetet:

[link]


Angol oldalakon olvastam egyébként a tippet, hogy megszünteti a PD-t.

A sminkben és az ételekben is keresendő a kiváltó ok. Cukor, tejtermékek, kávé, zsíros ételek, ami szóba jöhet. Na persze könnyű beszélni, a déli kávé nélkül én meghalnék.

2021. okt. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én is évekig küzdöttem vele, rengeteg bőrgyógyásznál voltam, mindenféle csodakrémet felírtak, de csak a szteroidos tartalmú krém enyhítette. Akkor múlt el, amikor abbahagytam a fogamzásgátló szedését. Egyrészt örültem neki, mert végre elmúlt, másrészt dühös voltam, mert több bőrgyógyásztól is kérdeztem, hogy ez nem okozhatja-e, és magabiztosan mondták, hogy az kizárt... Sok pénz elment a semmire...
2022. ápr. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A candida fertőzés egyik tünete (a sok közül) a periorális dermatitisz. A candida gomba el tud szaporodni a szervezetben a következők miatt: antibiotikum kúra, ételmérgezés (nekem ez volt az ok), évekig tartó fogamzásgátló szedés stb. A felszíni kezelés különböző krémekkel, csak ideig óráig hat, ha nem szüntetik meg az okokat, a tünetek idővel visszatérnek. A szteroidos krémek nem gyógyítanak meg és elvékonyítják a bőrödet (korai ráncosodást okozva), az antibiotikumok (amik eleve a candida elszaporodását okozták) pedig a hasznos bél baktériomokat ölik meg (amik kordában tartanák a gombát), így a gomba még jobban elszaporodik.

Jelenleg Canesten krémmel kezelem a szám környékét kb 3 hete és azóta egy kis gennyes pati sem jött ki. A szám széle is be volt repedve (pörkös seb volt rajta, ami nem gyógyult) és az is elmúlt.

Dr. László Máriához járok kezelésre. Keress rá a nevére a neten, két könyvet is írt a candidáról, érdemes elolvasni.

A gombát diétával, gombaölő gyógyszerrel, probiotikummal és hashajtással (és vagy colon hidroterápiával) kezelik. A candida gomba egyébként az egészséges bélflóra része, a kezelés célja nem is a gomba kiirtása, hanem hogy visszaszorítsák a normál keretek közé.

2023. ápr. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!