Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Gyulladt szemre megoldás?

Lilla6667 kérdése:

Gyulladt szemre megoldás?

Figyelt kérdés

Évek óta rendszeren begyulladnak a szemeim, gyakran van kötőhártyagyulladásom.sok szemeszeten jártam már maszek, Semmelweiss, Kórház es a végeredmény mindig egy szteroidos csepp(ami segit de hosszu távon nem szabad használni),de mar sok felet probaltam, kremeket is gyógynövényeket is, allergia gyógyszereket is.

Tanácstalan es kétségbeesett vagyok. Klimas helyen dolgozom Minőségellenőrkent emiatt nem akarok felmondani.

Bármit meghallgatok.



2019. szept. 21. 08:41
 1/5 Csákány Béla válasza:

Kedves Lilla6667!

Teljesen jogos a szteroid szemcseppekkel kapcsolatos aggodalma, valóban nem célszerű tartósan, megszakítás nélkül használni ezeket.

Javaslatom: a Mária utcában vagy a Budapest Retinánál Kiss Hubát keresse. Kicsit túlterhelt, de szépen végig tudja járni Önnel azt az utat (némi diagnosztika, chlamydia fertőzés kizárása,...) amely után megfelelő kezelést tud kapni.

2019. szept. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Körömcsiga ***** válasza:
Gócot is jelezhet. Nekem amúgy béres csepp szokott segíteni, pár nap alatt elmulik, esetleg mellé egy hétig 1000es C vitamin
2019. szept. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Akár hihető, akár nem, homeopátiás szer található rá. ( évekig használtam allergia és asztma elleni gyógyszereket, orrsprayt, pipákat, allergia elleni tablettákat. (Ventolin Serevent Zyrtec Rhinocort Aqua stb mikor mit nyomattak támogattak inkább) Ma már nincs szükségem rájuk. Évek után homeopatát kerestem fel, amikor úgy éreztem, hogy a 'hagyományos' terápia ennél többet nem tud segíteni, és még mindig nem vagyok jól, sőt más itt nem szívesen részletezendő bajaim lettek, valamint a szteroidgyógyszerek mellékhatásai is kezdtek mutatkozni. Ő adott szereket, a bajaim pár hónap alatt szinte teljesen elmúltak. Ezt elújságoltam a háziorvosomnak aki felvilágosított,(kórházi kezelőlapok tömege készült több asztmavizsgálattal, siralmas légzésfunkciókkal a sípoló tüdőmmel) hogy létezik olyan, hogy az allergiát és asztmát csak "bebeszéltem magamnak", nem is voltam beteg. (többek között többször megjelentem asztmás vagy allergiás rohammal az ügyeleten, szerintem csak szórakozásból, ahol kálciummal fordították vissza a rosszullétet... )A homeopátiás kezelés nem hívés kérdése, mivel előtte minden doktorbácsinak szentül elhittem, hogy meg fog gyógyítani, a homeopátiásnak akkora már nem annyira, mégis, az eredményt ő hozta a cukorgolyóival. Azóta rájöttem, miért volt mérges a háziorvosom, és még kevésbé érdekel, hogy minek látszik valami vagy minek mondja magát, a tett, az eredmény számít, vagy hogy mondjam. remélem a hosszú monológgal tudtam segíteni
2019. okt. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát hiába járok Semmelweissre mindig a szokásos csepp amit ugye nem akarnek szedni de ma reggelre ismét fáj es gyulladt. Voltam vervetel, nagy labor, elküldtek fül orrgegeszet kardiologoia endokrinoligia minden hülyeségre mégsincs eredmény. Mar nagyon el vagyok keseredve. A szemeszeten azt mondtak klimatol munkamtol nem lehet, ezert nem kell felmondanom. De en mar masra nem tudok gondolni. C vitamint szedek mindennap, reventil szemcseppet elejen mintha segitett volna de most megint visszatert. Mar az osszes cseppet vegigprobaltam kb es semmi.csalanlevel, szemvidito fuves borogatas stb. Esetleg valami tippek meg? Ja es allergia vizsgalatra meg nem utalnak be mert h azt nem erzik szuksegesnek pedig elobbre tartanam vagy egy agy ct vizsgalatot sokat faj a fejem is de azt se kell szerintuk. Most kardiologia endokrinologia es reumatologiat javasoltakde az tobb honap mire bejutok es nem tudom mar lesz e ertelme. :( Koszonom a valaszokat elore is.
2019. nov. 17. 08:04
 5/5 mindentudó99 ***** válasza:
Voltáren szemcsepp nekem jó. Egyébként az okát kell megtalálni. Ez lehet valamilyen allergi. Vagy ételintolerancia. Nekem hisztamin intoleranciám van. Sok orvos nem ismeri el vagy nem hallott róla. De azért létezik. Neten utána olvashatsz. A lényeg a magas hisztamin tartalmú ézelek kiszűrése az étredből. Nekem.a fő tünet a fejfájás és a szemek begyulladása. Ha olyat eszem már úgy ébredek hogy fáj a szemem. Természetesen nem biztos hogy ez a bajod csak egy példának írtam le hogy a kiváltó okot kell megtalálni. De lehet csak a klíma árt. Valami zárt védőszemüveget nem lehet kipróbálni?
2021. szept. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!