Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Darászcsípésnél mennyi idő...

Darászcsípésnél mennyi idő után érzem, ha baj van? Vagy akkor már mindegy? Az emberek hány %-a allergiás rá?

Figyelt kérdés

Ha allergiás vagyok, akkor ugye halálos?

Vagy egyéb tünetekkel is jelentkezhet allergia?



2019. szept. 26. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem múlt héten volt ilyen utószezonbeli darázscsípéses esetem. Az alkaromat csípte meg, és allergiás vagyok rá, de nem halálosan. van az allergiának halálos és nem halálos, csak végtelenül kellemetlen foka. Én ez utóbbi vagyok, ez volt életem kb negyedik darázscsípése. Tüneteim: daganat, feszülés, viszketés, bőr kiszáradása, vörösség, néha lilulás.

A csípés utáni másodpercekben iszonyú szúró érzésem van, mintha még mindig csípne a dög. Az igazán kellemetlen tünetek kb 8-10 órával a csípés után kezdenek kialakulni igazán, addigra már terjed a pír és a daganat.

Minden esetben dokihoz mentem vele eddig, antihisztamint, allergiagyógyszert és egyszer antibiotikumot is kaptam rá.


Szóval én nem halok meg, de van ismerősöm, akinek bárhol történő cspíés után azonnal a torka dagad, és fuldoklik. Neki epipenje van.

2019. szept. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Daganat helyett inkább duzzanat a jó szó, bocsi, csak nagyon fáradt vagyok :)
2019. szept. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi.

Akkor tehát nem egyből fulladnék.

Nekem ez volt a második csípésem életemben.

Most az ujjamon, kertészkedés közben.

Kicsit duzzadt, feszül, pár perc telt el.

2019. szept. 26. 17:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem a nagy sárga-fekete darázs mart meg,kb 15 perc múlva éreztem hogy szalad a szívem,melegem van,és szarul voltam,kolléga mondta hogy mi van veled,fel van puffadva az arcod,gyorsan motorra ültem,rendelő,akkor már alig láttam úgy feldagadt az arcom,meg a hónaljam is,adtak belém egy kalcium injekciót,olyan 15 perc múlva újra a régi voltam.Kérdezte a doki hogy allergiás vagyok a darázscsípésre,mondtam higy sojszor csípett már meg a normál fekete-sárga darázs,de soha nem volt semmi gond,csak most a nagy darázs mart belém..azt mondta akkor most már allergiás vagyok.Legyen nálam egy kalcium tabletta mindig.
2019. szept. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Már rég bebizonyították, hogy a kalcium teljesen hatástalan, és nem szokták ilyenkor adni.

Ez régen volt?

Már orvos sem ajánlja.

Semmi hatása nincs az allergiára.

2019. szept. 26. 18:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Kb 10 éve történt,nem tudom milyen injekció volt pontosan,de hatásos volt az tény.
2019. szept. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos az időjárással együtt a rovarok viselkedése is megváltozott. Ugyanúgy, ahogy mi magunk is. Magad is láthatod, hogy akár másnapra is 20 fokos hőmérsékleti különbségek lehetnek. Ami eddig biztos volt, ma már nem az.
2019. szept. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az a lényeg!


Nálam már a feszülés meg a pici duzzanat is lement, 2 óra telt el. Így már nem aggódok.

2019. szept. 26. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!