Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mitől lehet ez?

Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Fél éve derült ki,hogy laktózérzékeny vagyok,nem sok tünetem volt..hasmenes de csak egy nap 1x eltalaban. Azota tartom a dietat es meg mindig megmaradt a hasmenes/hig szeklet de csak napi 1x.
2019. okt. 11. 08:24
 1/6 anonim ***** válasza:
VAgy nem ez a bajod, vagy valami más is van mögötte.
2019. okt. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem pont ugyanez a bajom, napi 1x néha 2x van, de mindig híg a székletem. én már több éve tartom a laktózmentes diétát, pár hónapig jobb volt, de aztán visszatért ugyanez. vizsgálták már azóta, hogy van-e glutén érzékenységem vagy táplálékallergiám, de egyik sincs. a tükrözés sem mutatott ki semmi kézzelfoghatót. arra gondolok, hogy esetleg irritábilis bél szindrómám lehet. mondjuk szerencsére rendben vannak a laborjaim, alapvetően nem zavarna, de ha elutazom valahova, társaságban eléggé kínos tud lenni ez a dolog.

probiotikumot is szedtem meg Normixot, de nem segített hosszútávon.

2019. okt. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
:( Velem lassan 3eve ez van!!!! Es nekem se mutatott ki eddig semmi semmit. Meg vastagbeltukrozesre kellene mennem...dehat nem tudom,hogy menjek -e
2019. okt. 11. 15:54
 4/6 anonim ***** válasza:

A probléma a tartósított élelmiszerektől van.

15 évesen kerültem be elsőként a kórházba, egy mandulagyuszi utáni erős alhasi görcsös fájdalmaktól. A második héten azt kellett hazudjam, hogy megszünt a fájdalmam és székletemtem is rendeződött. Persze a tükörnyelést követően nagyon szarul éreztem magamat. Egy néhány évi szenvedés után ismét rászántam magamat a kivizsgálásra. Újabb tükrözés, újabb rosszullét. A harmadik tükrözésnél már gyomorszáj sérv volt a diagnózis, a negyediknél IBS.Az ötödiknél jöttem rá arra, hogy tönkretették a nyelőcsövemet. De most nem írom le az egész életem, a lényeg az, hogy a tartósított,a tartósítószeres élelmiszerek, a káliumszármazékok, hígítja a székletet, és bél irritációt okoznak.Néha desztillált vizes beöntéssel és a táplálék megválasztásával már egy ideje nincsen semmi panaszom.

2019. okt. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából nekem egy virusos bélfertőzésem volt 2éve kb, és ugye nem múlt el a hasmenés ha szedtem széntablettát vagy egyéb gyógyszert akkor meg napokig nem bírtam wc-ézni. Aztán abba hagytam akkor bírtam csak ugye hígat. Azóta nem szűnik ezért most februárba elmentem dokihoz. Kiderült,hogy helicobacterem van...azt kiirtották utána jött a laktózérzékenység,de a panasz még mindig fent áll voltam gyomortükrözésen ott semmi,szekletminta,vervetel jo... Vastagbéltükrözésre is kellene mennem de nem merek úgyhogy annyiba marad szerintem. Fogalmam sincs mit csináljak.
2019. okt. 13. 19:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg beöntéssel javítani a dolgokon. Nem fáj, és ha priviben megkeresel még pénzedbe sem kerül.
2019. okt. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!