Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Állandó orrdugulás, lassan...

Állandó orrdugulás, lassan megőrülök. Mi állhat a háttérben? Sosem volt ezelőtt ilyen problémám, most viszont nem múlik, nem javul. Bővebben lent

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, ezelőtt sosem volt ilyen problémám. Az egész idén márciusban kezdődött. Egy teljes hónapon át 4 óránként eldugult az orrom (ha orrsprayt nem használok, valószinű sosem dugult volna ki magától). Abban a hónapban vagy 3 doboz Rhinospray elfogyott, majd sikerült átszoknom egy allergia ellenes orrsprayre amit a háziorvosom írt fel, mert szerinte allergia.. Azt utána elég volt naponta 1x használni, s panaszaim el is múltak..egészen most októberig, amikor megfáztam, majd vettem ujra Rhinosprayt ,már a 3.-at használom el ebben a hónapban, ami nem melelesleg a pénztárcámat is nagyon megterheli...viszont anélkül konkrétan nem bírnék létezni...mindenhova magammal viszem mindig kéznél van, mert 4 óránként bárhol vagyok, gondol egyet és ugy eldugul mintha szilárd beton lenne az orromba. Éjszaka is mindig felébredek emiatt és azonnal orrsprayhez kell nyúlni mert egyszerűen majd megfulladok...számon utálom venni a levegőt,aludni se tudnék úgy..és ez alkalommal sajnos nem tudok egyszerűen átszokni vissza a másik orrspayre (Mometason Sandoz). Csak a Rhino segít, kár hogy csak ideiglenesen..a probléma végeláthatatlanságig fenn állhat, én meg beleőrülök már kokrétan.. Hozzá teszem orrsövény ferdülésem is elképzelhető hogy van, és ha netán ez okozná a panaszokat akkor csak a műtét segitene amit ugy sem vállalnék be...más orvosnál nem jártam, pedig jó lenne a végére járni de nem vagyok az a nagy orvoshoz járkálós típus, félek a vizsgálatoktól, félek az orr tükrözéstől, de ezt az állapotot sem sokáig birom már elviselni, nem szeretném rhinospay-n leélni az életem, amit naponta legalább 7x kell használjak és 1-2 hét alatt elfogy és vehetem a következőt...Borzalmas érzés, és nem akar elmúlni :( Más is szenved ilyen panaszoktól? Mit lehetne tenni, milyen más orrspray lehetne hatásosabb, vagy aminek hosszabb ideig tart a hatása? Otrivin jó erre? Azt hallottam akár 12órán át tart a hatása, de ki tudja...segítség..:(
2019. nov. 26. 23:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Ez szimpla orrspray függőség. Szteroidosra kellene átszokni, továbbá kell egy fül-orr-gégészeti vizsgálat is. Polipok stb. kizárása céljából.
2019. nov. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Holnap írok, mert most épp elalszom.
2019. nov. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Ne orrspray-t, hanem szájon át bevehető gyógyszerekre állj át (pl. Efedrin, pszeudoefedrin). Azután könnyű lesz elhagyni, nem lesz orrcsepp függőség
2019. nov. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Orrspray függőség alakult ki.

Próbáld meg a Butayko légzőgyakorlatokat. Egy-kettő kijössz belőle. Van könyv és tanfolyam is. Zseniális.

2019. nov. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Most Otrivin Mentolra váltottam de ugy érzem a Rhinospray valamivel jobb volt...
2019. nov. 28. 19:47
 6/16 anonim válasza:
Az a baj hogy lehet hogy leszoksz az orrsprayrol de nalam az volt hogy leszoktam aztan jott egy natha es annyi volt kenytelen voltam hasznalni az orrsprayt kulonben mar fulladoztam kb.. szval vissza is szoktam ra a natha utan. Nem tudom en se hogy ezt hogy lehetne legyozni
2019. nov. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy náthánál natúr tengervizes orrsprayt használsz.
2019. nov. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az Otrivin valamivel jobb mert gyengébb a mellékhatása


Viszont ez orrcsepp függőség!

Le kell jönni róla nagyon gyorsan mert akár a szívedet is károsíthatja hosszútávon!


Két lehetőséged van.

Vagy nem alszol addig amíg el nem múlik.


Vagy csak az egyik orrlyukadba fújsz és azon veszed a levegőt míg a másik kitisztul. És aztán a másik orrlyukadba sem fújsz többet.


Érdemes közben ülve aludni.

2019. dec. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De ha nem fújok be Otrivint akkor soha az életbe nem dugulna ki magától! :/
2019. dec. 13. 11:41
 10/16 gublug ***** válasza:

Ez egy tünet. A tünet kiváltó okát kell megkeresned.

Kérdezz meg reflexológust vagy hagyományos kínai gyógyászt.

2019. dec. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!