Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha laktóz érzékeny vagyok ez...

Ha laktóz érzékeny vagyok ez lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Pár hónapja derült ki a laktózérzékenységem, azóta próbálom csökkenteni a tejtermékeket. Teljesen sajnos nem megy. Ennek az egyik oka az h hízni szeretnék mert nagyon sovány vagyok és teljesen kizárva ezeket még kevesebbett tudnék enni. (meg ugye tejes dolgok hízlalnak). Viszont arra gondoltam, hogy lehet pont ez a probléma? Emiatt nem tudnék hízni, hogy még mindig eszem a laktózos dolgokat? Vagy ez azért ennyire nem befolyásolhatja a súlyom?

2019. nov. 30. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha az vagy akkor kifosod, mégis hogy akarsz hízni tőle?
2019. nov. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem értem, amikor nálam kiderült hogy laktózérzékeny vagyok, egyértelmű volt hogy átállok a laktózmentes tejtermékekre...
2019. nov. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
jo attól konkrétan én sem gondolom, hogy híznék, da ha eszek is akkor az azt is meggátolja, hogy a többi kajától hízzak amiben nincs semmi tej??
2019. nov. 30. 12:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Eszem. Úgy írják helyesen! A laktóz megborítja az egész emesztésed és a többi tápanyag sem hasznosul megfelelően. Vannak laktozmentes termékek minden közertben. Azokatt edd és állj le a laktózzal ha hízni akarsz. Laktozmentes tejföl zsirtartalma 20% még finomabb is mint a rendes tejföl. De van laktózmentes joghurt, tej ás még túrórudi is. Nem értelek?
2019. nov. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Metionin ***** válasza:
Nem kell őket kizárni, vagy eszed a laktózmentes verzió, vagy próbálkozhatsz a savanyított tejkészítményekkel, pl. bizonyos joghurtok, kefir, sajtok. Én is laktózérzékeny vagyok de van pár cucc amiben az élőkultúra bontja a laktózt és nem kell külön laktózmenteset ennem. Egyébként ha hízni akarsz akkor sportolj és egyél sok fehérjét. A tej evése/nem evése nem igazán segít, én is sovány vagyok és csak izom felszedésével tudok plusz kilókat felszedni.
2019. nov. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!