Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hámló, száraz, viszkető...

Hámló, száraz, viszkető foltok a felsőtestemen mitől lehetnek?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 héttel ezelőtt a mellemen illetve a vállamon kisebb rózsaszín folt jelent meg, nem fektettem rá nagyobb hangsúlyt, ám elkezdtek nőlni és egy lapos kb 100 forintos nagyságú hámló körré alakultak, majd ezt követően két hét múlva elkezdtek szaporodni a kis pöttyek a felsőtestemen (has, hát, mellkas) amik szintén egyik napról a másikra száraz hámló, ám már csak kis borsónyi nagyságú körré alakulnak. 23 éves lány vagyok, gyermek koromban voltam himlős, így arra nem gyanakszom, de mivel napról napra szaporodik, kicsit elkezdtem aggódni.


Előre is köszi a válaszokat

23/L



2019. dec. 12. 00:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Talán pikkejsömör. Hemorid aranyérkenőccsel próbáld meg bekenni. Ha nem múlik,illetve ha visszatér, akkor biztos hogy sömör. Rajtam is szokott lenni, de csak néhány folt. A közhiedelemben a pikkelysömör nem gyógyítható. Meg kell tanulni vele élni!
2019. dec. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Voltam időközben bőrgyógyásznál is, szerencsére csak rózsahámlás. Már szinte alig látszik egy két helyen, magától elmúlik.
2020. jan. 6. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!