Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Miért fosok a tejtől?

Miért fosok a tejtől?

Figyelt kérdés
Régebben egy nap megittam két liter és semmi bajom. Most meg megiszok 1-2 pohárral, és pár óra múlva fosok. De nagyon, és ki kell mennem vagy háromszor is.
2019. dec. 31. 00:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Laktózérzékenység?
2019. dec. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De régebben nem volt semmi gond. Meg a tejes cuccoktól sincs (rudi meg ilyenek) csak kimondottan a tejtől
2019. dec. 31. 01:02
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ennyiből nehéz megmondani, nem tudjuk kitalálni, hogy mitől van, menj orvoshoz.
2019. dec. 31. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az lesz. Mert szeretem a tejet de ez így nem állapot
2019. dec. 31. 03:05
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Én orvos vagyok és így látatlanul megmondom, hogy ez laktóz intolerancia.


Az emlős állatok így az ember is felnőtt korukra elvesztik a laktáz enzimjüket. A kaukázusi rasszba tartozó emberek nagy részénél viszont ez nem következik be, ezért tudjuk meginni a tejet. A laktóz intolerancia viszont nálunk is bármikor kifejlődhet felnőtt korban. A feldolgozott tejtermékek laktóz tartalma lényegesen kisebb, ezért a laktóz intoleráns emberek általában tudnak sajtot stb. enni.


Amit lehet tenni az ügy érdekében, hogy kérsz beutalót gasztroenterológiára, ott nagy eséllyel igazolják a dolgot. Ezután lehet igényelni adókedvezményt. Továbbá ha tejet akarsz fogyasztani akkor laktáz tablettát kell bevenni mellé.

2019. dec. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
Jobb ha tudod, hogy a tej életveszélyes az emberi egészségre. Már réges régen megdőlt az a butaság, hogy "a tej élet, erő egészség". Nagyon sokan a tejfehérjére is érzékenyek nem csak a tejcukorra. A fermentált tejtermékeket lehet enni,mint a túró, tejföl és a 45 napon túl érlelt sajtok. A legjobb lenne, ha elmennél egy vegatesztes mérésre és ott seperc alatt kiderül, hogy mi az igazság.
2020. jan. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
3 hónapot kell várni egy gasztroenterológiai beutalóra. Addig megdöglik egy ember. A vegateszt.hu oldalt ha megnézed egy nagyon megbízható újfajta és nem múlt századbeli tesztmódszerrel kimutatják több mint 600 féle tápanyagra vonatkozóan a tested reakcióját. Nagyon megéri, tapasztalatból beszélek.
2020. jan. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Laktóz intoleránsként egy életet le lehet élni. Gyakorlatilag nem okoz tünetet ha nem iszol tejet. Tehát nyugodtan ki lehet várnia a gasztroenterológust. Továbbá ok, elmész valami az előző által említett félig vagy nagyjából semennyire nem megbízható helyre... ott te nem fogsz hivatalos orvosi papírt kapni. Az adókedvezmény viszont csak akkor jár, ha van hivatalos papír. Szóval éppen úgy el kell menned gasztroenterológushoz a különbség az, hogy kidobtál feleslegesen az ablakon egy csomó pénzt.


Ó és ezt az addig megdöglik az ember bunkó dumát rohadtul el lehet felejteni. Én háziorvos vagyok, azt a betegemet akit be kell valahova juttatni, azt bejuttatom, legrosszabb esetben egy-két héten belül. Az ennél sürgősebb dolgokra, meg ott a sürgősségi. Nos ez viszont nem ilyen eset. A kérdező ugyanis nagy eséllyel teljesen egészséges, a laktózintolerancia ugyanis nem betegség.

2020. jan. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, szerencsére kutya bajom, csak feltűnt, hogy mostanában ez fel erősödött. És semmi mástól, csak kizárólag a tejtől. Ha minden nyavaját össze eszek sincs semmi bajom. Inkább a pálinkától lenne ilyen bajom, azt úgysem iszom.. :(
2020. jan. 5. 01:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor ne igyál tejet!

Gyerekkoromban ittam én is, viszont a kakaó és a tejfel is erőteljes gyomorproblémákat okoz, ezért le tudok mondani róla.

A fiam tejcukor és tejfehérje allergiás. Egészen kicsi kora óta, mégis meg tudta állni, hogy ne egyen csokit, jégkrémet, stb.

2020. jan. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!