Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mit csináljak ha arra keltem,...

Mit csináljak ha arra keltem, hogy az egész testemen kivan pattogva a bőr és viszket?

Figyelt kérdés
Már 4 hete tüszős mandula gyulladásom van,ebből 3 hétig egy öreg doktorhoz jártam aki mint kiderült félrekezelt és folyton cserélgettette velem a gyógyszereket.Utolsó héten elmentem rgy másikhoz ő mondta,hogy végig rossz volt ez az egész felírt újabb gyógyszereket.Ezek hatottak de tegnap este csak az arcomon két körben volt kipattogva ma felkeltem és nincs egy pont ahol ne lennék😭Több gyógyazert nem merek beszedni.Mit csináljak szerintetek?

2020. jan. 3. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
31%

Megállapította kenettel bármelyik orvos, hogy bakteriális gyulladásod van?

Van lázad, vagy iszonyat rosszul érzed magadat?

Ha nem akkor felesleges bármilyen gyógyszer is. Vírusos fertözésre nincsen gyógyszer.

Gondolom antibiotikumot kaptál. De az csak bakteriális fertözésre hat, virusra nem, söt még az immunrendzsert is gyengiti.


Ha nem antibiotikum akkor ne szedd tovább. Ha pedig az akkor kérdezd meg az orvost, hogy tényleg szükséged van-e rá.


Amit tehtesz igyál iszonyat sok folyadékot, oránként egy nagy pohár folyadék átmoissa a szervezetedet, 2-3 napig és aztán jobb lesz. Mellé egy kis vitamin.

2020. jan. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
követed a betegtájékoztató utasításait és orvoshoz mész
2020. jan. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Első nem kellene laikusként össze-vissza hülyeségeket írogatni. Ha minden egyes torkot leoltanék a fél világnak írhatnám az antibiotikumot a kitenyésző egyébként normál flórájára. A torok nem vizelet!



Kedves kérdező, mononucleosisod van nagy eséllyel, amit megkezeltek antibiotikummal. Nem kell megijedni ilyen előfordul. Háziorvos tud felírni, antihisztamint a viszketésre. Egyébként magától elmúlik. Labdajátékokat pár hónapig most érdemes kerülni, mert ilyenkor sérülékeny a máj és a lép.

2020. jan. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kiderült,hogy tényleg mononucleosisom van
2020. jan. 5. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!