Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiás lettem a vérnyomás...

Allergiás lettem a vérnyomás csökkentőmre, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Betaloc zok 50 mg-t szedek, s nagy a gyanúm, hogy allergiás vagyok rá, de nem hanyagolhatom a vérnyomás csökkentőt. Mit tudnék tenni? Az orvosomat hívtam, de nem vette fel senki, és azt üzenték, hogy csak hétfőtől tudok programálni hozzá. Addig mit tudnék csinálni ebben a három napban, hogy ne is legyen baj a vérnyomásommal, de ne is jöjjön ki az allergiás rohamom?

2020. jan. 3. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
milyen tüneteid lettek és mióta tartanak?
2020. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Menj egy ügyeletes orvoshoz és neki meséld el a panaszaidat. Azért hétfőig ne húzd a dolgot mert lehet komolyabb baj is. Ha 1-1 nap nem veszed be mert elfelejted az nem akkora baj, de azért addig kihagyni az már nem jó, ahogyan az em megoldás ha holnap nem veszed be, vasárnap igen, hétfőn szintén nem, ezzel sem kéne játszani. Ügyeletes meg felírhat ideiglenesen másikat amitől lehet megugrik de valamennyire szabályozva lesz a vérnyomásod. Azért az idő mire beáll. Nekem is volt fél éve gyógyszer váltásom és újra be kellet állítani, sűrűbben mértem otthon is, meg 3-4 naponta kellet mennem a dokihoz hogy mik az eredmények meg hogyan tovább.
2020. jan. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Két hete lassan csalánkiütésre hasonlító viszkető foltok, nemrég kezdődött ebben a pár napban a fulladás meg torokviszketés.
2020. jan. 3. 14:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindig gyanús nekem, ha valaki konkrét allergiát diagnosztizál önmagán, ráadásul egy rendszeresen szedett gyógyszerrel kapcsolatban. Az orvos se tud mást tenni, mint felír egy másik gyógyszert, és bízik a jószerencséjében, hogy erre nem lesz "allergiás" a kedves páciens. Béta blokkoló annyi van, mint a szemét, könnyű másikat felírni. Ja, ez nem is igazán vérnyomás csökkentő.
2020. jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem Magyarországon élek és itt még szinte kizavarnak az ügyeletről ilyen problémákkal... Múltkor bementem az ügyeletre 160-as vérnyomással, de nem adtak rá semmit sem. De nem ezt akarom feszegetni. Csak érdekelne mit tudnék tenni,hogy addig ne legyen baj. Jó ha szedek mellé allergia gyógyszert, és esetleg kisebb adagot veszek a csökkentőből?
2020. jan. 3. 15:00
 6/10 anonim ***** válasza:
És 2 hete szeded ezt a gyógyszert?
2020. jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, már egy éve
2020. jan. 3. 15:55
 8/10 anonim ***** válasza:

oké megeshet, hogy egy régóta szedett gyógyszerre túlérzékenység alakul ki, de miért gondolod, hogy pont a betaloc miatt van?

új sampon, tusfürdő, mosószer, egyéb kozmetikai terméket nem kezdtél el használni?


Cetirizint lehet venni, Magyarországon nem vényköteles. nem tudom hol élsz és ott milyen.

2020. jan. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Xyzalt és clarotinet szedek mellé amígy tudok kivizsgálásra menni, azok jók?
2020. jan. 3. 16:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Fogyassz fokhagymát, L-arginint, azok is csökkentik a vérnyomást.

Egyik ismerősömnek a vérnyomáscsökkentő mellékhatásaként pikkelysömöre lett.

2020. jan. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!