Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Furcsa néha megjelenő először...

Furcsa néha megjelenő először viszketéssel járó allergia szerű dagadás?

Figyelt kérdés
1 évvel ezelött elég sűrűn voltak hólyagos allergiás dagadások a hasam körül. 1 hónapig tartottak a tünetek mikor már orvoshoz fordultunk volna addigra elmúltak a tüneteim. Most újból jelentkeztek a tünetek de sokkal ritkábban jönnek elő mint korábban és ezek nem hólyagosak és általába a kézfejemen jelentkeznek a tünetek és a szám feletti részen viszkető érzéssel kezdődik es viszonylag hamar el is múlik. Allergia gyógyszert már próbáltam rajta alkalmazni működött is de semmihez nem nyúltam hozza vagy ettem volna elötte bármit is ezért ha allergiás vagyok is valamire elég furcsa hogy csak úgy előjön minden előzmény nélkül.(nyilván az újabb allergia teszt elvégeztetése felvetendő)

2020. jan. 8. 21:00
 1/1 Sitkei Pál válasza:

Az allergiás tünetek jelzik számodra, hogy a szervezeted küzd valami ellen. 2 dologot tehetsz.

Az egyik, hogy kivizsgáltatod, hogy mire vagy allergiás, és általában az orvos föl is ír valamilyen allergiás tüneteket enyhítő gyógyszert. Ez nem old meg semmit, mert csak az allergiás tüneteket csökenti.

A másik megoldás, ha kinyonozod, hogy mitől lettél allergiás. A neten rá kell keresni, hogy mi okozhat allergiát (főleg Szendi Gábor írásait javaslom). Ilyen lehet pl. hogy tejet iszol, illetve tejtermékeket fogyasztasz. Nincsen általános recept. Magadnak kell megállapítani, hogy Nálad mi okoz allergiát.

Jó, hogy nem veszed a tüneteket félvállról, mert az allergiás tünetek hátterében komoly szervezeti probléma is lehet. Nézz utána: "autoimmun betegségek".

Jó egészséget kívánok!

2020. jan. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!