Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mikor kaphat valaki anaflaxiás...

Mikor kaphat valaki anaflaxiás sokkot?

Figyelt kérdés

Úgy értem kaphat e olyas valaki olyasfajta ételektől például amiktől előtte semmi baja nem volt vagy csak akkor esélyes ha valami teljesen újat eszik? Mekkora mennyiség kell hogy ez kialakuljon? Egy falat is elég?

Mik azok az ételek amik a leggyakrabban ilyet okoznak ?

Kialakulhat e olyannal ali hosszabb ideig nem evett egy bizonyos ételt?



2020. jan. 17. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Pl. Mogyoró allergia.

Aki ezzel az allergiával születik,és olyan mértékben hogy anafilaxiás sokkot kapjon,annak elég egy falat és akár pár percen belül kialakulhat a sokk. De gondolom akik ilyen allergiától szenvednek azoknál van valami ellenszer ,gyógyszer.

2020. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem. És ha előtte én simán ettem ilyeneket ( most a mogyoróról eszembe jutott a toffifee, nutella) akkor nálam nem alakulhat ki ilyen ugye?

Vagy pl a liszt. Édesanyám házi kovászos kenyereket csinál egy jó ideje, és már nem boltból szerezzük be őket. De előtte nyugodtan ettük azt is minden probléma nélkül. Ha újra eszek olyat amik bolti készítésüek attól sem lenne semmi?

2020. jan. 17. 19:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Anafilaxiás shockot,vagy más allergiás reakciót, soha nem az első alkalom, szem, darab után kap az ember! Ahhoz,hogy az immunrendszer reagálni tudjon és ellenanyagot tudjon termelni valami ellen,"ismernie" kell azt az anyagot. Úgyhogy az,hogy valaki bármeddig bírt valamit, nem jelenti azt,hogy soha nem lesz tőle allergiás.
2020. jan. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hol állapítható meg hogy valaki hajlamos e ilyenre és mitől? Allergia teszt ( karcolásos pl) , vagy vérvétel esetleg?
2020. jan. 18. 10:32
 5/8 anonim ***** válasza:
A hajlamot nem lehet megállapítani sehol,semmivel. Ha valakinek vannak allergiás panaszai,akkor tudják kivizsgálni,hogy mire. De,ha gyógyszer, vagy pl. mogyoró allergia felmerül,akkor nem szívesen csinálják sehol,mert lehet,hogy attól az egy vizsgálattól, akár fél szem tablettától,vagy mogyorótól alakul ki gégeoedema, vagy anafilaxiás sokk,amit éppen beadnak. Ha gyanú van valamelyikre,akkor jobb elkerülni kivizsgálás nélkül.
2020. jan. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem.. Csak jó lett volna kivizsgálni, hogy ne a sötétben kelljen tapogatózni, mert nem szeretném ha egyszer csakúgy váratlanul megtörténne és nem tudná senkit hogy mit kellene tenni.
2020. jan. 18. 16:21
 7/8 A kérdező kommentje:
Annyi érdekelne akkor még, hogy előbb jelentkeznek az enyhébb alletgiás tünetek és később (amikor már túl sokat terhelted a szervezeted egy allergénnel)az ilyen sokk?
2020. jan. 18. 18:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen,először enyhébbek a reakciók. Viszketés, csalánkiütés, esetleg kisebb nyálkahártya oedema. Viszont egy allergia bárkinél elkezdődhet nem csak nálad, és mégsem élik le emiatt az emberek rettegésben az életüket.
2020. jan. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!