Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen zöldséget, gyümölcsöt...

Milyen zöldséget, gyümölcsöt +egyebet nem szabad ennie annak aki tejfehérje érzékeny (allergiás? )? Mik lehetnek még keresztallergének?

Figyelt kérdés

Régen nem volt bajom semmilyen zöldségtől gyümölcstől, egyébtől (a tejtermékeken kívül persze.Anyukam is érzékeny a tejfehérjére. Semmilyen tejes dolgot nem eszünk, mert megy tőle a hasunk.) de november óta pánik betegség miatt alig eszem (az utóbbi két hétben már beszűkült csak a csirkére és a vízre..). Előfordult/előfordul hogy evés közben ilyen pár másodpercig tartó légszomj jön/jött rám és van hogy a pulzusom, vérnyomásom is felmegy.( pl tegnap ettem anyukám házi kovászos kenyeréből pár falatot és akkor is rámjött.141 pulzus, 132 vérnyomás,de miután feküdtem lement)

Olvastam allergiás reakciókat okozó zöldségekről, gyümölcsökről egybekről és nem merek enni semmit. Már olyan kenyeret sem..

Lehetett ez tényleg egy kisebb allergiás reakció? A legnagyobb félelmem ez a anafilexia.. De házi orvos szerint amit eddig is megtudtam enni azt most is megtudom. Ez tényleg így van? Nem üthet be egyszer csak ez az anfilexiás ménkű?

A hőkezelt bio gyümölcspűrék mennyire jók a gyümölcs/ némi vitamin pótlásra?

Van olyan bőrteszt vagy más teszt ahol meg tudják állapítani hogy mire vagy allergiás és keresztallergiás anélkül hogy enned kéne az allergént tartalmazó ételből?



2020. jan. 21. 19:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Ami tejfehérjét nem tartalmaz bármit megehetsz; gyümölcsöt, zöldséget, kenyeret, rízst, krumplit ...!Hipochondriád van, ezt pszichológus tudja kezelni.
2020. jan. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!