Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kiütések hason, háton? Vajon,...

Kiütések hason, háton? Vajon, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Péntekre napközben jött ki, akkor még nem viszketett. Egész a mellem alatt, hason, a mellem oldalán, (nem a melltartó alatt) illetve a hátamon, vagyis inkább a derekamon. Kicsik, pirosak, de ha vakarom, akkor duzzadnak, összeérnek. Fújtam rá viszketés elleni sprayt, mert reggel nagyon viszketett.

Allergiára, ételallergiára gyanakszom, mert semmi mosószer, spray, krémváltás nem volt...

Elmegyek gyógyszertárba, veszek valami antihisztamin tablettát.

Hétfőn megpróbálok dokit intézni, magán úton, teszttel. Szerintetek, ha pár napig szedek pl cetiridint, utána hány nappal lehet vértesztet csinálni? Gondolom belezavarhat. Biztos elmondja majd a doki is, csak érdekel.



2020. jan. 25. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valamilyen himlő? Ne maszeknál kezdj, hanem mutasd meg a háziorvosnak.
2020. jan. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Voltam bárányhimlős, ezek nem folyadékkal telt hólyagok, és nem is viszketnek folyamatosan.

Semmilyen más panaszom nincs... De mire eljutok a háziorvoshoz, el is múlnak.

2020. jan. 25. 11:07
 3/4 anonim ***** válasza:
De nemcsak bárányhimlő létezik. Nekem a rózsahimlőm kezdődött így, és a fejem kimaradt, pedig általában ott jelentkezik először.
2020. jan. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De rózsahimlő oltást kapunk életünk során (babakorban, majd sulisként ismétlőt), nem? Nagyon kicsi az esélye, hogy elkapja így egy makk egészséges felnőtt?

Mivel diétán vagyok, én allergiára gyanakszom, de igazad lehet, hétfőn megpróbálom elmenni a háziorvoshoz, ha fogad (még sosem voltam nála).

2020. jan. 25. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!