Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ekcémára van valakinek tuti...

Pici Hölgy kérdése:

Ekcémára van valakinek tuti ajánlása?

Figyelt kérdés
2020. jan. 26. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a szteroidos krém használ, semmi más (Elocom).
2020. jan. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt lehet hosszabb ideig használni vagy csak kúra szerűen?
2020. jan. 26. 15:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen szteroidos készítményt sem szerencséd hosszú távon használni. Én alkalomszerűen szoktam, vannak időszakok, amikor egyáltalán nem kell, de most pl. egy ideje szinte minden nap kenegetem.
2020. jan. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mattias válasza:
Szteroidon kívül kénes gyógyvizek is. Fürdőből szoktam hozni több palackkal, lefagyasztom (ha nem, egy idő után hatástalan). Egyébként nálam kiderült, hogy nagyrészt ételérzékenység okozza, pl. narancsot, paradicsomot elhagytam, és rengeteget javult a dolog.
2020. jan. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Az ekcéma nem egy betegség, hanem egy tünet. Lehet kezelni, de soha nem fog elmúlni, ha nem deríted ki hogy mi okozza. Többnyire valamilyen emésztőrendszeri problémára utal. Allergia, ételintolerancia. Nekem is ekcémával kezdődött egy súlyos ételintolerancia, jelenleg 47 féle élelmiszert nem ehetek. Ha az elején tudtam volna hogy létezik ez a betegség, akkor nem durvult volna ennyire el. Államilag nem támogatott a vizsgálat, kb. 60ezer forint, nekem megérte, mert azóta normális az életem. Ekcéma teljesen elmúlt magától, amióta kihagyom azokat az élelmiszereket amikre pozitív eredményt kaptam. Első körben mindenképp keress fel egy bőrgyógyászt, de olyat aki nem szteroidos krémmel próbál meggyógyítani, hanem elküld allergia vizsgálatra, amit vérből néznek.

Itt egy video a témáról:

https://www.youtube.com/watch?v=OaTif9mmMWQ

2020. jan. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Tüneti a CASTELLANI oldat (Vény nélküli !)
2020. jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó töményre főzött diófalevél főzettel külsőleg kenegesd a beteg területet és közvetlen környékét. A benne lévő csersav érösszehúzó hatása segít valamelyest. Nem csodaszer, végleg meggyúgyítani ez se fog, mint ahogy jelenlegi tudásunk szerint semmi. A tünetet viszont hatékonyan kezeli... A bükki füvesember, Gyuri bácsi anyagai közt megtalálod a részleteket. Amúgy az orvostudomány tiszta szesztől a zsíros krémeken át a kátránykulmászig mindent bevetett már ellene, de szintén a tünet enyhítéséig jutott vele. Akkor meg már inkább a diófa levele...
2020. jan. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tedd rendbe a bélflórádat.
2020. febr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget.
2020. febr. 1. 16:36
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom azóta rendbe jött-e neked, de hátha valaki még idetéved.

Nekem az Elidel krém hozta csak rendbe, miután már a szteroidra sem reagált az ekcémám. Drága krém, de megéri! Főleg ha valaki nem akar éveken át szteroidot használni.

2020. febr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!