Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Festetnétek a hajatok vagy...

Festetnétek a hajatok vagy inkább nem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 21 éves vagyok és 15 éves koromban kezdtem el festetni a hajam ,eloszor kis ombre majd teljes leszivatas utana voltam barna ,fekete es meg vörös is. Lényeg a lényeg a hosszú derékig érő hajam letört teljesen és tönkre ment a sok sok festésben az évek alatt, majd mikor 20 évesen terhes lettem felhagytam a festéssel és egy évig nem volt festve a hajam. Ezután egy év kihagyás után festettem tavaly februárban de nagyon csípte a festés alatt a festék a fejbőröm és azóta azaz egy éve vannak ilyen gyulladt kis sebek a fejbőrömön amik egyzserűen nem akarnak eltűnni és fájnak. Voltam vele kétszer bőrdokinál aki szerint a mandulám miatt olyan a fejbőröm?!! Viszont a labor szerint nincs semmi baja a mandulámnak. És tisztán emlékszem a tavalyi festés óta vannak ezek a sebek a fejbőrömőn, lényeg hogy most bejelentkeztem fodrászhoz festésre de bizonytalan vagyok jó ötlet e így több év kihagyás után egy ilyen sebes fejbőrrel és egy még mindig nem igazán jó állapotú hajjal. Pláne úgy hogy volt par hónapja egy itthoni kísérletem a saját kis bevált festékemmel amit par éve használtam sokszor, na és mikor felkentem elkezdte nagyon csípni az is a fejbőröm mintha a szülés után allergiás lennék a festékekre van egy olyan gyanúm, mert ez pedig egy drogerias festek amit regen nagyon sokszor használtam es elotte sose égette a fejem.
2020. febr. 2. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, én a helyedben hanyagolnám a hajfestést.
2020. febr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az allergia bármikor kijöhet, nemcsak festéktől, sampontól stb. is. Sebes fejbőrre semmiképp ne fess!

A labor nem mandula diagnoszta, keress fel fül-orr gégészt, illetve másik bőrgyógyászt.

2020. febr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Nincs az az épeszű fodrász, aki gyulladt, sebes, fekélyes fejbőrre festéket ken


Menj orvoshoz!

Kezd háziorvosnál, majd a bőr- és nemibeteg gondozóban, aztán belgyógyászat és allergológus

2020. febr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha sebes a fejbőröd, akkor ne festess. Normális fodrász be sem vállal.
2020. febr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne festesd be ha még sebes. Ha szerinted a festékől volt,akkor én a helyedben átváltanék természetes hajfestésre ( Henna-indigó). Fekete-Barna-Vörös árnyalataira tudnád vele festeni a hajad, az alapszínedtől függően. ( Bőrpróbát azért ezzel is csinálj)
2020. febr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!