Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hajfesték allergia, mivel...

Szabina Bencsik kérdése:

Hajfesték allergia, mivel lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Már azelőtt is tudtam erről az allergiáról, hogy befestettem volna a hajam, viszont vettem PPD mentes hajfestéket és a próbánál nem jelentkeztek tünetek. Amikor előjön ez az allergiám általában 4 napig viszket aztán fokozatosan elmúlnak a "kipattogások", de 4 nap után már nem viszket. Miután befestettem a hajam megint előjött ez az allergia, ami nem lenne gáz, mert mikor ezt írom a 3. nap van és a viszketés bőven tűrhető, a nagy részén pedig már túl vagyok, de 2 nagyobb "dudor"is kialakult a nyakamon,érintésre hasonlónak tűnik, mint amikor egy helyen összegyűlik a zsír (keményebb, minimálisan fáj ha megnyomom, de lehet ez csak a helytől). Ez el fog múlni a kipattogzással együtt, esetleg forduljak inkább bőrgyógyászhoz, háziorvoshoz, vagy lehetséges hogy ezt fel kell majd vágni? Régebben volt hennám (ahol ezek a tünetek szintén előjöttek) és kaptam rá valamilyen krémet (reggel megkeresem, ha tudom és hozzászólásban leírom a nevét), esetleg azt próbáljam ki rajta? Segítsetek légyszi, eléggé kezdek megijedni...

2020. febr. 18. 04:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Az a dudor lehet csak a nyirokcsomód. Akkor pedig el fog múlni. Szerintem ne pánikolj feleslegesen, várd ki, hogy mi lesz.
2020. febr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!