Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mik a tünetek gluten illetve...

Mik a tünetek gluten illetve tej allergia esetén?

Figyelt kérdés

Aki esetleg nem szeretne ide írni írhat privatot is. Vmi nem stimmel és ki szeretném deríteni másoknál ez h van.

25N



2020. febr. 22. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Tejallergiánál, a fogyasztás után órákkal, v. masnap szédelgés, puffadás, rossz közérzet. Napok, esetleg hetek telnek el, amire rájössz, hogy mi a baj. A kezeletlen tejallergia többek között pánikbetegséget is okozhat.
2020. febr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi 🤞
2020. febr. 22. 15:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezek nem allergiák, hanem érzékenységek!!!! Nem ugyanaz!

Amugy a googlen az osszes tunetet leirják...

2020. febr. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

allergia szinte instant tüneteket okoz, érzékenység nem feltétlenül, akár több nappal később jelentkezhetnek tünetek.

fejfájás, laza széklet, bélgázok, puffadás, fogyás/hízás, hasfájás.

leggyakoribb a tejfehérje, glutén és laktózérzékenység.

allergia gyakrabban veleszületett, ott a tej és búza dominál.

2020. szept. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem cöliákiás glutén- és tejfehérje érzékeny is vagyok. A glutén esetében a tüneteim azok voltak, hogy puffadtam, mocorogtak a beleim, hangosak voltak, és nagy mennyiségű lágy székletem volt. A tejfehérjét úgy vettem észre, hogy a gluténmentes diéta mellett elkezdtem átállni a laktózmentes tejtermékekre is. Azonban fogyasztás után 5 perccel egyből begörcsölt a hasam és mennem kellett wc-re, így már csak növényi tejeket iszok és megszűntek a panaszaim is. Valamint szintén a glutén és tejtermékek miatt állandóan piros, gyulladt pattanások voltak az arcomon, az orrom mellett. Ezek is teljesen elmúltak.


A másik tünet, ami gondolom a gluténtól volt, de lehetett akár a tejtől is, az állandó fogyás. Még csak pár hete vagyok diétán, remélem hamarosan fogok tudni hízni.

2021. jan. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!