Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Infulenzám van tegnap felirt...

Infulenzám van tegnap felirt az orvos egy gyogyszert az volt a neve hogy ospamox es allergias lettem ra tiszta piros voltam borpir ilyenek. Mi legyen?

Figyelt kérdés
Felirt egy masik gyogyszert sumamed vannak olyan cuccok benne ami a masikba is egy ketto felek mar bevenni mit csinaljak ?
2020. febr. 28. 11:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%
Influenzára antibiotikum. Gratulálok.
2020. febr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mi a faszt csinaljak? Ezt irta felxd vagy inkabb maradjak azon amit szedtem? Kalmopirin stb xD algopirin
2020. febr. 28. 11:37
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Első, lehet, hogy elhúzódó és gyanús a felülfertőződés.


A Sumamed macrolid típusú antibiotikum, kérdező neked pedig nagy eséllyel penicillin allergiád van (az Ospamox penicillin származékot tartás). Magyarul a Summamed nyugodtan szedhető.

2020. febr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ha csak egy-kettő egyezik, akkor kipróbálhatod. A hatóanyg nem ugyanaz.
2020. febr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Szóval penicillin származékot tartalmaz akart lenni.
2020. febr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Az ospamoxnak és a sumamednek nem ugyanaz a hatóanyaga. Pontosan ezért kaptad az utóbbit.


Mellesleg a sumamed pl pontosan felső/alsó légúti megbetegedésekre való antibiotikum, mit írjon, ha nem ezt. :D

2020. febr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
De am ez a vicc hogy regen elvileg szedtem az ospamoxot tavaly es akkor miert nem volt bajom? Akkor most milehetett? Koszonom de akk az a ketto nem ugyanaz?
2020. febr. 28. 11:42
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

"Első, lehet, hogy elhúzódó és gyanús a felülfertőződés."


Lehet. Nem tudjuk. A kérdező annyit közölt, hogy influenzás és arra kapta. Mondjuk a magyar ember szereti kétpofára zabálni az antibiotikumot szóval aztán felőlem szedje.

2020. febr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Akk ne szedjem vagy mi? Xd de elvileg az elobb irtak h mas a hatoanyag akk most igaz ez ? Xd
2020. febr. 28. 11:50
 10/21 anonim ***** válasza:
Azt próbálják neked elmagyarázni, hogy az influenza vírusfertőzés, az antibiotikum pedig bakteriális fertőzésekre van, vagyis a vírusokra nem hat, és a fölösleges antibiotikum szedés immunitást válthat ki. Influenzára én nem szedném, de te beszéltél az orvosoddal, nem én/mi.
2020. febr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!