Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergia, hogyan tovább?

Allergia, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Voltam orvosnál, és azt mondta hogy valószínű allergiám van. Fel is írt antihisztamint. Megéri elmenni több 10ezerért allergia vizsgálatra hogy pontosan megtudjam hogy mi okozza az allergiám, vagy ha használ valamilyen szinten ez az antihisztamin akkor elég ennyi? Az allergológus gondolom ugyan ezt írná fel, egy drága teszt után. Valakinek tapasztaltok?


Köszi.



2020. máj. 19. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
A vizsgálat azért kellhet, hogy tudd mikor kell leginkább szedned a gyógyszereidet. Például amikor x, y növény virágzik, az előtt kell kezdeni szedni nemsokkal. Ha semmi olyan nincs a levegőben, amire nem vagy allergiás, akkor nem kell szedned a gyógyszert.
2020. máj. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Cetirizint neki.

Allergiavizsgálat pedig TB alapon is van.

Viszont érdemes kideríteni, hogy mi az allergén, mivel létezik keresztallergia is.

Én (most már tudom) a parlagfűre vagyok allergiás, de vannak olyan zöldségek és gyümölcsök aminek a nyers fogyasztása keresztallergiát okoz.

Ezért voltak szezonon kívül is allergiás reakcióim.

2020. máj. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem nem kuldtek vizsgalatra verkepbol derült ki h allergiás vagyok és nem náthás. Kaptam gyógyszert és orrspray-t. Első évben nem használtam egyiket se, második évben sikerült ki figyelni h augusztus 20-án ütött be az allergia, aznap bevettem egy Lendint meg utána 3 naponta és nálam az bőven eleg volt. Gondolkoztam h elmenjek vizsgalatra, de végülis ugyanezt írná fel ott is a doki, más bajom soha nem volt. Parlagfűre gyanakszom egyébként de jelenleg úgy érzem felesleges vele külön orvoshoz menni
2020. máj. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem igen, mert jobb ha tudod mire vagy allergiás, tudd hogy mivel kell vigyáznod, mennyire komoly...
2020. máj. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedben - hiába nem olcsó - elmennék kivizsgáltatni magamat, mert nem mindegy. Ráadásul a jövőben esetleg ki is védheted az adott allergén elkerülésével a tüneteket, így nem kell állandóan vagy bizonyos időközönként gyógyszeren élned.


Én éltem gyógyszereken szükségből, hidd el, nem akarod. A szervezetedet is lehet erősíteni és hozzászoktatni a kiváltó ok(ok)hoz.


Maximum vigyél el egy barátodat magaddal, hogy ne unatkozz, az egészséged fontosabb és megtérül a vizsgálat összege, hiszen a gyógyszerek sem ingyen vannak.

2020. máj. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!