Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Piros a mellkasom fürdés...

Piros a mellkasom fürdés után, mi ez?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapja vettem észre hogy mikor lefürdök akkor egy idő után elkezd a melkasom kipirosodni és random helyeken csalánkiütésem lesz. Ez utobbi eddig is elő szokott jönni a nap folyamán bármikor de a piros folt a mellkasomon csak fürdéskor jön elő. Használtam már több fajta tusfüdőt, néha jobban néha kevésbé jön elő. De ma például már több 10ft os nagyságú fehér folt is volt rajtam.

2020. máj. 22. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A csalankiutest vizsgaltak? Az etelektol szokott lenni.

A piros folt nem torulkozes utan lesz? En mas emberekben keltettem mindig riadalmat azzal, hogy konnyen nagyon piros lesz a borom szinte erintesre is. Es ha figyelem, akkor annal inkabb.

Egyszer mas miatt egy idos professzor vizsgalt, es nagyon erdekelte ez a kipirosodas. O azt mondta, ez idegrendszer. Az en hatamon nem lehet fat vagni.

Persze mas termeszetu, mutasd meg orvosnak.

Amugy nagyon erzekeny a borom. A legjobb a regi sima szappan, de azzal napi szinten nem az egesz testem mosom. Kulonben csak melegvizzel. Es testapolo kell utana.

2020. máj. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem törölközés után van hanem fürdés közben. Minnél tovább vagyok a vízben annál jobban kijön. Mikor megtörölközöm az után kb 10-15 perc alatt elmúlik.
2020. máj. 22. 17:48
 3/7 A kérdező kommentje:
A kiütést látta már orvos de nem vizsgálta, tudtommal allergiás sem vagyok. Egyedül a toll, pór atka amire pozitív volt a teszt de a mindennapokban nem látom hogy ezekre allergiás lennék.
2020. máj. 22. 17:49
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a hasam és az alkarom volt ilyen (ráadásul marhára viszketett is). Nekem a natúrkozmetikumok segítettek, azóta nincs ilyen bajom
2020. máj. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez van, csupán attól, hogy meleg a víz. Nekem hisztamin probléma és máskor ha kimelegszem, akkor is jön a csalán az egész testen, de a mellkason pont kevésbé. De neked nem biztos, hogy ettől van, simán lehet csak érzékenyebb a bőröd. A mellkason amúgy is az. Én például ha megvakarom a mellkasom vagy a nyakam még 10 percig simán vörös egy nagy foltban. Szóval lehet csak a lezúduló víz irritálja. Bár az gyanús, hogy nap közben máskor is kijön a csalán:/ Mitől szokott kijönni?
2020. máj. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
fogalmam sincs.mindig máskor jön ki aztán pár perc/10 perc és elmúlik.
2020. máj. 24. 15:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak hasonlók, nekem az Avon termékeitől jött ki. Kisebb kiütések, bepirosodott az egész bőröm és viszketett is.

Lehet érzékeny a bőröd és bizonyos összetevőket nem bír vagy akár a törölköző is okozhatja, mert annak az anyagát nem bírod.

Lehet, hogy eddig még ellenállt a tested, ezért nem jöttek még ki korábban ilyen tünetek.


Nekem állatszőrre jött ki allergiám, pedig előtte sosem volt ilyen problémám. Sajnos ezek kialakulhatnak, de el is múlhatnak! :)

2020. máj. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!